fbpx

Bayilik Nasıl Alınır?

Bu sayfada firmasının bayilik bilgileri yer almaktadır. firması yılından beri Hizmet sektörlerinde hizmet vermektedir. Bayilik ile ilgili detaylı bilgileri aşağıdaki gibidir. Firma ile sosyal medya kanallarından iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kendi sektöründe ile bayilik veren Bayilik Nasıl Alınır?.

Bayilik Nasıl Alınır? Bayilik Eğitimleri

Pazarlama
Proje
Personel

İlk etapda bayilik nasıl alınır ve bayilik almanın bize uygun olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Çünkü bayilik almak sanıldığı kadar kolay değildir. Bayilik almak neredeyse başka bir işletme almaya benzer. Bayilik aldığımız taktirde gerekli özeni göstermeniz ve her şeyi dikkatlice araştırmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra bayilik faaliyetleri için doğru bir insansanız ve aynı zamanda da doğru bir bayilik seçtiyseniz başarıyı hızlı bir şekilde yakalamanız kaçınılmazdır.

bayilik nasıl alınır
bayilik nasıl alınır

Bayilik Almak İçin Gerekenler:

Gelin sizlere Bayilik nasıl alınır? Bayilik almak için izlenmesi gereken adımlar nelerdir? gibi soruları cevaplayalım.

Öncelikle bayilik almak için ilgilendiğiniz ana firmayla bayilik (franchise )temas kurmalısınız. Daha sonra ana firmaya niyetinizi söylemeniz gerekmektedir. Sizler ana firmayı niyetinizi söylediğiz taktirde genellikle sizlerden anket veya başvuru formu doldurmanızı isteyeceklerdir.

Ana firma sizlere bayilik vermeden önce kendi adını güvenceye almak isteyecektir. Bu yüzden sizlere bayilik verdiği takdirde başarılı olup olamayacağınızı anlayabilmek için sizlerden kişisel birikimleriniz hakkında bilgi almak ister. Bu sebepten dolayı ana firmanın sizlere finansmanla ilgili detaylı bilgi sorması sizleri şaşırtmasın.

Ayrıca sizlerin finansal bilgilerinizin yanı sıra eşinizin finansal durumuyla ilgili de sorular sorabilirler. Ana firma bayi açmak ve başarılı bir şekilde yönetmek için gerekli olan finansal yükümlülüklerin altına girip giremeyeceğinizden aynı zamanda da bu yükün altından kalkıp kalkamayacağınızdan emin olmak istediği için bu tarz soruları sizlere soracaktır.

Bütün bu sorulardan sonra ve tabiki sizlere deneyimlerinizi, özgeçmişinizi ve hatta arzularınızla ilgilide soruları soracaklardır. Bu soruları sormalarının nedeni ise sizlerin franchise modeline uygun olup olmadığınızı ve işletmeyi başarılı bir şekilde yönetip yönetemeyeceğnizi anlayabilmektir.

Sizlere bu soruları sormalarının genel amacı ise ana firmanın geliştirdiği sisteme uyum sağlayan bayilerin daha başarılı olmalarından dolayı fazla bağımsız olan ve işlerini aksatacak kişlerle çalışmak istemediklerinden dolayı ilk etapta bu soruları sorarak kişileri tanıyarak istedikleri bütün sistemi benimseyebilecek insanlarla çalışmak istemelerinden kaynaklıdır.

barista in coffee shop

Girişimcilik ve İş Tavsiyelerimizden Yararlanamak için Sitemizi Ziyaret Ediniz.

starbucks bayilik nasıl alınır

Mülakat:

İlk adımlar bittikten sonra sıra mülakata geliyor. Anket veya başvuru testini geçtikten sonra mülakat olarak bildiğimiz fakat iş görüşmesi olarakta tanımlayabileceğimiz toplantı yapılacaktır. Ana firma yukarıda sorduğu sorulardan sonrada bayilik için ilgi alanlarınızı, kararlılığınızı ve uygunluğunuzu soruşturmaya devam edecektir.

Bayilik Sözleşmesi Nasıl Yapılır? – Bayilik Nasıl Alınır?

Ana firma bütün sorular bitip de sizin uygun bir aday olduğunuzu ve size günebileceğine karar verdi ise iki tarafında zorunluluklarını gösteren bir bayilik sözleşmesi yapmak isteyecektir. Sizlerinde Sözleşmeyle ilgili yasal danışmanlık almanızı ve dikkatli bir şekilde gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Sizlere anlattığımız her anlaşmalarda da olduğu gibi bayilik sözleşmelerinde de tabiki tartışmaya açık konular vardır. Ve yine diğer sözleşmelerde olduğu gibi iki tarafın ilişkisiyle ilgili olan sözleşmede yer almayan vaatler ve istekler de söz konusu olursa bunları da sözleşmeye ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


e-Bülten Kayıt Ol Fırsatları Yakala

İş ve Yatırım Konusunda GÜNCEL Kalmak İÇİN Kayıt Ol

10.000 ' den fazla kişinin kayıtlı olduğu e-Bültenimize kayıt olup Yeni İş Fikirleri, Bayilik ve İş Fırsatları hakkında güncel bilgileri kaçırma