fbpx

McDonald’s Bayiliği Almak

Bayilik Eğitim Destekleri

Pazarlama
Proje
Personel

McDonald’s firmasından bayilik almak size ne gibi avantajlar sağlayacaktır? McDonald’s bayiliği nasıl alınır? Tarzı soruların kapılarını aralayacağımız yazımıza hoş geldiniz. Hemen başlayalım.

McDonald’s, 15 Nisan 1995 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde Kaliforniya’da kurulmuş ve varlığını günümüze kadar sürdürmeyi başarmış köklü bir restoran şirketidir. Şirketin adının nereden geldiğini merak ediyor musunuz? Kurucularının isimleri Richard McDonald’s ve Maurice McDonald’s olduğuna göre firmanın isminin de nereden geldiğini anlamak çok zor değil. Firmanın CEO’luğunu Chris Kempczinski yapmaktadır. Genel Merkezi Şikagoda bulunan firma, uluslararası pazara yayılarak dünyanın her yanında yüzlerce, binlerce şubesi olan bir işletme haline gelmiştir. Peki bu işletmeden nasıl ve neden bayilik alınır?

bayilik almak

McDonald’s firmasının yüksek kaliteli bir iş kuruluşu olarak dünya çapında tanınması ve en iyi, en güvenilir lisans imkanlarından birisi olmasının temel nedeni, başarısının büyük oranda bizzat kendi işletmecilerinin üstün niteliklerine dayanmasıdır.

Peki bunu nasıl yapıyorlar? Sizi işletmecileri olarak seçmeleri için bir tür mülakat sınavına falan mı sokuyorlar? Tabii ki hayır.

Bunu sizi geliştirerek yapıyorlar. McDonald’s kendisine özgü bir eğitim ve destek programına sahiptir. İşletmecilerine gerekli desteği ve eğitimi vererek onları nitelikli bir hale getirirler ancak McDonald’s şubesini açabilmeniz için sizlerden çeşitli niteliklere sahip olmanızı beklemiyor demek değil bu.

Bayilik Almak İçin İstenilen Nitelikler Ve Faydalar

Sizden istedikleri bazı nitelikler var. Bunlar şunlardır:

Öncelikle yeterince tutkulu olan herkes başarıyı yakalar. McDonald’s sizden girişimci bir ruha ve başarma tutkusuna sahip olmanızı istiyor.

İnsan ve finansal yönetim becerisine sahip olmanızı ve bu niteliklerde tecrübe sahibi olmanızı istiyor.

İşine enerjisini ve zamanını vermeyen insanlar başarıyı yakalayamaz. McDonald’s sizlerden tüm zamanınızı ve gücünüzü işletmenizin iyiliği için kullanmanızı istiyor.

mcdonald's bayiliği

Tüm zamanınızı ve enerjinizi işinize vermenizi isteyen McDonald’s, sizi işinizden alıkoyacak şeylere sahip olmanızı istemiyor. Örneğin işletmenizi açmak istiyorsanız askerlik görevinizi tamamlamış olmak zorundasınız.

Daha önce McDonald’s firmasının size bir eğitim programıyla ne yapmanız gerektiğini öğrettiğini söylemiştik. Firma, 6-9 ay süren eğitim programını tamamlayabilmenizi sizden istemektedir.

Firmanın yatırım bütçesinin de 250 bin – 450 bin Amerikan Doları arasında olduğunu belirtelim.

McDonald’s Bayiliğinde Alabileceğiniz Destek Ve Servisler

Tüm girişimcilere ilk günlerinden itibaren yoğun, etkili ve kaliteli eğitimler verilmektedir. Restoranın tasarımı, gerekli donanımın yerleştirilmesi, pazarlama destekleri, üretim standartlarının devamlılığı adına ürün alımı ve alınan ürünün kalite kontrolü vb. birçok nitelik McDonald’s eksperlerinin size sağlayacağı destek ve danışmanlık arasındadır.

Firma işletmecilerine proje, pazarlama ve personel eğitimi vererek de destek olmaktadır.

bayilik

McDonald’s Firmasına Katkıda Bulunabilme Şansına Sahip Olabilirsiniz.

Firma sizlerden yalnızca kendilerine iş yaparak para getirmenizi değil aynı zamanda fikir üreterek de ailelerine katılmanızı istiyor.

McDonald’s işletmecileri, sadece sistemi en iyi şekilde uygulayan değil, aynı zamanda sistemin en iyi noktaya getirilmesi hususunda da etkin rol oynayan kişilerdir.

İşletmeciler ayrıca yeni ürünler geliştirme konusunda da önemli roller üstlenmişlerdir. Örneğin McDonald’s’ın en başarılı ürünlerinden Big Mac, bir McDonald’s işletmecisi tarafından düşünülmüştür.

Bu yazımızda bayilik alabilmeniz için hangi şartları karşılamanız gerektiğinden ve aldığınız bayiliğin size getirilerinden bahsettik. Umarız sizler için etkili bir yazı olmuştur. Sitemizden benzer yazılara ulaşabilirsiniz. Başka yazılarda veyahut başka konularda görüşmek umuduyla şimdilik hoş kalın, hoşça kalın.

  1. Pingback: Konya Lezzet Döner Bayiliği Nasıl Alınır? - İşyeri Açmak

  2. Pingback: Pala Ocakbaşı Restoran Bayilik İlanı - İşyeri Açmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Contact Us

e-Bülten Kayıt Ol Fırsatları Yakala

İş ve Yatırım Konusunda GÜNCEL Kalmak İÇİN Kayıt Ol

10.000 ' den fazla kişinin kayıtlı olduğu e-Bültenimize kayıt olup Yeni İş Fikirleri, Bayilik ve İş Fırsatları hakkında güncel bilgileri kaçırma