Hafta Sonu Ek Gelir Yapılacak İşler

Ek iş ile daha çok para kazanabilirsiniz, finansal hedeflerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz ve becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Ek iş fikirleri nedir? Ek iş olarak ne yapılabilir? Bu makale finansal varlığınızı iyileştirmeye ve finansal açıdan mutlu olmanıza yardımcı olabilir. Günümüz dünyasında insanların çoğu maddi sorunlar yaşamakta. Bu yüzden borç ödemek ve ya para biriktirmek için tutumlu olmaya odaklıdırlar. Ancak tutumlu olmak finansal durumunuzu iyileştirmenin tek yolu değildir. Diğer yol ek işte çalışmaktır. Ek iş ile daha çok para kazanabilirsiniz, finansal hedeflerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz ve becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Hatta ek işiniz gün geçtikçe hafta sonu işiniz olmaktan çıkıp tam zamanlı işiniz bile olabilir. Çünkü tutkunuzun peşinden gidebilir ve gelirinizin yerine geçene kadar onu geliştirebilirsiniz. İşte size yardımcı olabilecek ek iş fikirleri

Online Yayıncılık Yapın

Belli bir konuyu seçerek online yayıncılık yapabilirsiniz. Günümüzde bildiğiniz üzere kimse gazete ve dergi almadığı için online yayıncılık size kazandıracaktır. Bir ürünü gidip almaktan ve siparişi bekleme derdinden insanları kurtarmış olursunuz. Uzman olduğunuz, kendinizi geliştirmek istediğiniz, okumak ve incelemekten zevk aldığınız bir konu seçin ve bir internet sitesi açın. İnternet sitesi açmak gözünüzü korkutmasın. İnternette birçok kaynak internet sitesi kurulumunu basit bir şekilde göstermektedir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken şey bir konuya ve ya bir alana odaklanın. Ne yaparsanız yapın dar alanda olun. İnternet sitesi açtığınızda Google’ın AdSense gibi uygulamalarından reklam alabileceğiniz gibi kendinizde reklam pazarlayarak çok daha fazla ek gelir sağlayabilirsiniz.

KARLI İŞ FİKİRLERİ İÇİN SAYFAMIZI ZİYARET EDİNİZ.

Kullanacak Durumdaki Eşyalarınızı Satın

Evinizdeki kullanmadığınız eşya, kitap, cd, plak, oyun, oyuncak vb. kullanılacak durumdaki her şeyi (kullanmadığınız) satabilirsiniz. Satış için çok sayıda 2. El eşya alım-satım uygulaması vardır ve bunlardan yararlanabilirsiniz. Buradan kazanacağınız 200-300tl (sattığınız eşyanın değerine göre kazanacağınız miktar değişir ) internetten para kazanabildiğinizi kendinize ve çevrenize kanıtlar. Ayrıca yapmayı planladığınız şeyler için size bir ön kazanç oluşturur ve motivasyonunuzu arttırır.

Evde Ürettiğiniz Ürünleri Online Olarak Satın

Gittikçe dijitalleşen dünyada yaptığınız şeylerin internetten satılması daha kolaydır. Çünkü daha fazla insana daha kolay bir şekilde ulaşırsınız. Ürettiğiniz ürün ve ya hizmeti internet üzerinde satın. Devletimizde evden üretime teşvik edicidir. 2021 yılında online satış yapan kişiler vergiden muaftır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken 3 şart koşulmuştur bunlar;

  1. Evden üretim yapmalısınız.
  2. Fabrikasyon makine kullanmamanız.
  3. İnternetten satış yapmalısınız.

Danışmanlık Yapın

Tecrübeli olduğunuz bir konuda danışmanlık yapabilirsiniz. Bir sürü konuda danışmanlık yapabilirsiniz akademik bilgi gerektiren konuların yanı sıra günlük konularda da danışmanlık yapabilirsiniz. Bunu online ya da fiziksel olarak yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir