2021 İÇİN EN KARLI 10 İŞ FİKRİ

Yeni yıla sayılı günler kalmışken bu yazımızda 2021 senesi için bol kazançlı işlere yer verdik. Günümüz şartları dikkate alındığında çoğu kişi kendi işini kurma planları yaparken bir o kadar kişi de ek kazanç kapısı aramakta. Bu yazımızda yer verdiğimiz iş fikirlerinin çoğunun ek bir sermaye gerektirmediğini , ofis açma zorunluluğu olmadığını ve en önemlisi sabırlı olup çaba harcandığında gerçekten çok iyi bir gelir kaynağı olduğunu göreceksiniz.

1)E – TİCARET SİTESİ AÇMAK

Ticaret her zaman kazançlı bir iş olmuştur. Günümüzde ise ticaretin çok büyük bir kısmı internet üzerinden yapılmaktadır. Ticarete atılmak , kendi işinizin patronu olmak için büyük paralar harcayarak mağaza açmanıza ,eleman çalıştırmanıza gerek yok. Online pazarda , online ödeme sistemleri ve dijital pazarlama ile şimdiden bol kazançlar dileriz.

iş fikirleri 2021
iş fikirleri 2021

2) SOSYAL MEDYA UZMANI

Günümüzde sosyal medyanın inkâr edilemez bir gücü var. Facebook, Instagram veya Twitter günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz sanal dünyalar haline geldi. Bu sanal dünyada şirketler, markalar ve daha birçok küçük işletme yerini almış durumda. Sosyal medya uzmanı olarak bu geniş müşteri portföyünüze destek verebilirsiniz.

3)TUR REHBERLİĞİ

Yıl olmuş 2021 artık herkes başta kendi ülkesi olmak üzere dünyayı köşe bucak gezmek istiyor. Hafta sonları günübirlik veya konaklamalı turlar insanlara daha cazip geliyor. İletişim yeteneği kuvvetli , güler yüzlü ve seyahat etmeyi  seven biriyseniz bu iş tam size göre. Hem gezin, hem yeni insanlarla tanışın hem de bol bol kazanın.

4) ONLINE EĞİTİM

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde her şey gibi eğitim de online olarak devam ediyor. Aslında uzun zamandır dünyada eğitimin online olması için çalışmalar yapılıyor. Birçok kişi bilgi ve tecrübelerini videolara kaydederek ve bu videoları eğitim kuruluşlarına satarak para kazanabiliyor.

iş fikirleri 2021
iş fikirleri 2021

KARLI İŞ FİKİRLERİ VE YENİ İŞ EĞİTİMLERİ İÇİN SAYFAMIZI ZİYARET ETMEYİ UNUTMAYINIZ

5) GRAFİK TASARIM

Grafik tasarım işi de yine evden yapabileceğiniz ancak belli bilgiler de gerektiren bir iş alanı. Yaratıcı yanı kuvvetli , teknoloji ve tasarım ile ilgili biriyseniz bu iş tam size göre.

6) REKLAM AJANSI

Her yanımızın reklamlarla dolu olduğu bu günlerde reklam ajansı açmak gerçekten popüler bir iş. Şirketlerin, markaların ve kişilerin tanıtımlarını sağlayabilirsiniz. Teknolojinin geldiği bu noktada dijital reklam alanında önünüzün açık olduğunu söylemek yanlış olmaz.

7)YOUTUBERLIK

Youtube günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri. Youtube üzerinden para kazanmak ise hepimizin az çok bildiği bir iş alanı. Eğitim veya eğlence içerikli videolar çekip bu videoları youtube üzerinden paylaşarak sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sadece sabırlı olun ve ön plana çıkmak için en iyisini yapmaya çalışın.

iş fikirleri 2021
iş fikirleri 2021

8)E KİTAP SATMAK

Kitap yazmak ve bu kitabı bastırıp satmak hepimizin bildiği gibi zahmetli ve masraflı bir iş. Ancak  yazdığınız kitaba güveniyorsanız bu kitabı dijital platformlar  üzerinden satışa sunabilirsiniz. Uzun vadeli bir yatırım düşünüyorsanız şimdiden kitabınızı yazmaya başlamalısınız.

9) MOBİL UYGULAMA YAPMAK

Gün geçtikçe daha fazla kişi mobil uygulama kullanmaya başlıyor ve mobil uygulamalarda geçen süreler hızlıca artıyor. Yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi kullanarak yapığınız bu mobil uygulamayı App Store veya Google Play üzerinden satabilirsiniz veya ücretsiz olarak insanlara sunup reklamlardan da kazanç elde edebilirsiniz.

iş fikirleri 2021
iş fikirleri 2021

10) YAŞAM KOÇLUĞU

İnsanlar artık hedeflerini gerçekleştirmek için profesyonel kişilerden destek alma ihtiyacı hissediyorlar. Size danışanlarda pozitif ve yeni düşünceler yaratabilirsiniz.

Yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umuyorum ki 2021 hepimizin için mutlu , sağlıklı ve bol kazançlı bir yıl olur. – iş fikirleri 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir