2021 Yılında Evde Yapılabilecek İşler

Evde yapılabilecek işler denildiğinde çok değil sanırım bundan iki üç yıl önce aklımıza “evden iş mi yapılır abi?” sorusu gelirdi fakat özellikle pandeminin de etkisiyle artık insanlık olarak evden ne denli etkili işleri yapabileceğimizi kavradığımızı düşünüyorum.

Pek çok kurumsal şirket, ev ofis sistemine geçiş yaptı ve böylece gelişen teknolojiyle birlikte işlerimizin internet sayesinde evden de olsa rahatlıkla halledilebileceğini gördük. Bundan sonra dünya düzeni nasıl olur? Bilemeyiz, bu komplo teorisyenlerinin cevap arayacağı sorular arasındadır. Bizim bildiğimiz ve somut olarak önümüzde duran kavramsa evimizi de ofis olarak kullanabileceğimizdir. Evden de iş yapabileceğimizdir.

Peki 2021 yılında evden yapabileceğimiz işler nelerdir? Madde madde açıklayalım.

1.Çevrimiçi Kurslar Oluşturun

Evde yapılabilecek işler maddelerimizin ilki çevrimiçi kurslar oluşturmak.

İnternetin buluşuyla birlikte artık yalnızca okul ve kitaplar eğitim kaynağı olmaktan çıkmıştır.

çevrimiçi kurslar

İnternetle birlikte bazı basit işlerimizi kendi başımıza çözme yetisine sahip olduk. Çakmağınızın gazının bittiği farz edin. Pek çoğumuz tekrar gaz doldurmaya üşendiğinden veyahut nasıl doldurulacağını bilmediğinden çakmağını atıp sıfırdan yeni bir çakmak alırız. Böylelikle gayet basit bir işlemi gerçekleştiremediğiniz için satıcıların bir numaralı müşterisi haline geliriz. Oysaki Google amcamıza “Çakmak gazı nasıl doldurulur?” sorusunu yöneltseydiniz kısa süre içerisinde bu işin eğitimini alabilirdiniz.

Verdiğim örneğin aman aman önemli bir şey olmadığını biliyorum bir çakmak nedir sonuçta ucuz bir şey. Burada anlatmak istediğim ana fikir internet sayesinde eğitim alabileceğimizdir.

Youtube gibi platformlarda bildiğiniz bir konuda çevrimiçi kişisel gelişim kursları verin. Udemy gibi platformların da oluşmasıyla çevrimiçi kurslar inanılmaz önemli hale geliyor. Pandeminin de varlığıyla birlikte insanlar evlerinde eğitim alabileceği yollar arıyorlar. Çevrimiçi kurslar oluşturarak nitelikli olduğunuz konularda insanlara eğitim verin.

Hem sizin hem müşterilerinizin evden güvenli ve sağlıklı bir şekilde faydalanabileceği bir iş. Bir düşünün derim.

2.E-ticaret Mağazası Sahibi Olun

İnternetin getirilerini tekrar tekrar övmeme gerek yok. Artık bir çoğumuz alışverişimizi internet üzerinden basit bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Sizde internet üzerinden ticaret mağazaları kurarak ürün satabilirsiniz. Kurduğunuz E-Ticaret Mağazası sayesinde kira ödemeden ve evden çıkmadan tamamen sanal bir şekilde ticaret yapabilmeniz mümkün.

e-Ticaret

Amazonun bu sektörde bir dev olduğunu da belirtelim. Yatırımcılar e-Ticaret sektörüne büyük yatırımlar yapmaktadır. Ürünlerinizin fotoğraflarını ve niteliklerinizi internete koyuyorsunuz ve satıyorsunuz. Mükemmel bir iş değil mi? Bunu da bir düşünün diyeyim ve fazla uzatmayayım kısa ve öz olsun.

3.Sosyal Medya Yöneticisi Olun

Sosyal medya hesaplarını yönetmek için nitelikli birine ihtiyaç duyan birçok kuruluş vardır. Önceki maddelerde bahsettiğim gibi sosyal medya üzerinden eğitim almak gerekli bir hale geldi. Sizlerde Udemy gibi uygulamalardan aldığınız “Sosyal Medya Yöneticiliği” dersleriyle bu niteliklere sahip birisine ihtiyaç duyan kuruluşlara yardımcı olabilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticisi

Bu kuruluşların İnstagram, Twitter, Facebook vs. gibi sosyal medya hesaplarını yöneterek onların bu mecralarda büyümesine yardımcı olabilirsiniz. Böylelikle evinizden çıkmadan, günlük yapacağınız paylaşımları konfor alanınızda hazırlayarak ve paylaşarak evinizden para kazanabilirsiniz.

4.Web Geliştiricisi Olun

Önceki maddemizde de bahsettiğim gibi kurumsal firmalar artık internet üzerinde var olmaya özen gösteriyorlar. Sosyal medya hesapları dışında müşterilerine hizmet verebilmek adına web siteleri de kuruyorlar. Web geliştiricileri, kişisel veya ticari kullanım için web siteleri oluşturur ve tasarlar. Becerilerini yayıncılık, reklamcılık, yönetim danışmanlığı, bilgisayar sistemleri tasarımı ve diğer alanlarda kullanmak için ortaya koyabilirler.

Web Sitesi Geliştiricisi

Bu nedenle bir çok firma veya kuruluş web sitesi geliştiricilere iş fırsatı veriyor. Geliştiricilerde evlerinden çıkmadan işlerini yapıyorlar ve ücretlerini kazanıyorlar.

5.Grafik Tasarımcı Olun

Broşürler, reklamlar ve kitap kapakları oluşturmak için logo ve tişört tasarlama veya bilgisayar yazılımı kullanma konusunda deneyiminiz varsa, evden çalışarak iyi para kazanabilirsiniz. Özellikle işletmelere logo tasarımı konusunda grafik tasarımcılık revaç gören bir meslek haline geldi.

2021 yılında evde yapılabilecek işler

Web sitelerinin estetik görüntüsü kazanması da grafik tasarımcılarının elinden geçtiği için bu meslek şu anda evden çıkmadan yapılabilecek karlı işler arasındadır.

Bu işe olan talebin 2029 yılına kadar biraz azalması bekleniyor, ancak bahsettiğim gibi uzaktan çalışmaya çok uygun.

6.Web Sitesi İçerik Yazarı Olun

Evet efendim bizzat kendimden bahsedeceğim için biraz daha rahat aktarabileceğim bir madde olacak. Ben burada web sitesi içerik yazarı kavramını kullandım ancak Blogger veyahut serbest yazar olarak da adlandırılmamız mümkündür.

Web sitesi içerik yazarları, kelimenin tam anlamıyla web için içerik oluşturur. Genellikle, şirketin hedef kitlesini göz önünde bulundurarak yazdıkları şirketin veya web sitesinin niteliğine bağlı olacak konularda uzmanlaşırlar. Anlayacağınız evet ben uzmanım. Tamam tamam şımarmıyorum neyse. İçerik yazarları, bir web sitesinin içeriğini güncel, yararlı ve SEO dostu tutmakla yükümlü olduklarından, İnternet konusunda bilgili olmalı ve uzmanlıklarıyla ilgili haberleri ve güncel olayları aktarmalılardır.

evde yapılabilecek işler

Yani bu yazılar öyle basit çıkmıyor efendim emek var emek.

Tabii ki genel olarak saydığım tüm evden yapılabilecek işler kendinizi geliştirmeye bağlıdır. Kişisel gelişiminize özen gösterin.

Bu yazımızda evde yapılabilecek işler kavramından bahsettim. Kısa ve öz olmaya özen gösterdim. Saydıklarımın dışında onlarca evden yapabileceğiniz iş mevcuttur ancak burada sizlere bir ana fikir sunmaya çalıştım. Umarım sizlerin kafasında ufak bir fikir kıvılcımı yakabilmişimdir.

Her zaman olduğu gibi sizler için emek vermek benim için bir zevkti efendim. Yazımı okuduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Sitemizden iş yeri açmakla ilgili başka yazılarımızı da okuyabilirsiniz. Şimdilik her güzel şeyin olduğu gibi bu yazımızın da sonuna geldik. Diğer yazılarımıza kadar hoş kalın, hoşça kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir