Hobi Bahçesi İşletmeciliği Yapmak :

Günümüzde insanların kırsaldan şehirlere göç etmeliriyle beraber beton yığınları arasında hapsolan insanların oranı gitikçe arttı. İnsanlar temiz hava ve doğayla baş başa olma isteklerini karşılaya bilmek için hobi bahçelerine yönelmeye başladılar. Bu isteklerin doğrultusunda yeni iş fikri isteyenlere büyük şehirlerde yaşayan insanların en büyük sıkıntılarından biri olan toprakla, doğayla baş başa olamaması hobi bahçesi işletmeciliği yapmak isteyenler için bir fırsat oluşturmaktadır. Bunun için de şehre yakın yerlerde hobi bahçeleri projesini geliştirerek işletmek isteyenler için iyi para kazanabileceği bir iş fikri haline gelmiştir. Mesela günümüzde Ankara’da hali hazırda örnekleri bulunmaktadır.

Bu sebepten dolayı sizlerde şehre yakın yerlerde ve hobi bahçenize en uygun arazilerde hobi bahçesi fikrinizi işleme geçirebilirsiniz. 100 – 200 metre karelik bölümler halinde bahçeleri ayarlayarak insanlara bu hobi bahçelerini kiraya vererek belirli bir gelir elde edebilirsiniz. İnsanlar artık beton yığınları içinde boğuk bir şekilde olan alışveriş merkezlerinde vakit geçirmekten bıktı. İnsanlar dinlenebilecekleri, toprak, güneş ve temiz havayla bir arada olarak vücudutlarında bulunan kötü enerjiden arınabilecekleri verimli vakit geçirebilecekleri yer arayışındalar. Sizlerde oldukça önemli bir gelir getirisi olacak bu iş fikrine sıcak bakıyorsanız çevrenizde bulunan büyük ve verimli bir arazi arayışına başlamalısınız

Hobi bahçesi nasıl yapılır?

Hobi bahçesi işletmeciliği için en çok sorulan soru ise nasıl yapılacağıdır. Gelin sizlere hobi bahçesi işletmeciliğiyle ile ilgili sorularınızı kısaca cevaplayalım. Öncelikle Hobi bahçalarimiz şehre uzak olmamalıdır. Şehre 15-20 dakikalık mesafelerde uygun olan arazilerde olmalıdırlar. Hobi bahelerini 100, 150, 200er metrakarelik bölümler halinde ayarlayarak kiraya vermemiz gerekmektedir. Bu işe girdiğiniz zaman iyi bir gelir elde edeceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Sizler için önemli olan ise hobi bahçelerinizin tanıtımını iyi yapmak ve bu bahçelerde yetişecek olan sebze ve meyve çiçek tohumlarını temin edebilmektir. Bütün bunların hepsini birden organize edebilirseniz eğer hobi bahçesi işletmeciliğiniz sizlere oldukça iyi para kazandıracaktır.

Hobi bahçesi kiralama

Öncelikle şundan bahsetmeliyim ki hobi bahçesi projesini hayata geçiren insanlar gerçekten ciddi paralar kazandığı ve kazanacağı söylenebilir. Tabiki sizlerde bu işi hayata geçiremeden önce param yok diyerek sakın vazgeçmeyin. Sizlerde bu iş için paraya ihtiyaç duyuyor iseniz girişimci destekleri ya da melek yatırımcı bulup sermaye temin edebilirsiniz. Daha soonra bulduğunuz para ile kendinize hobi bahçesi için arazi alabilirsiniz. Almış olduğunuz araziyi hobi bahçesi yapmak için parçalara bölerek kiraya verdiğiniz zaman alacağınız kira parasının yarısıyla kradiyi ödersiniz ve bu durumda paranın yarısı ise size kalacaktır.

Hobi bahçesi nasıl daha çok kazandırır?

Günümüzde hali hazırda insanlar şehrin gürültüsünden, betonların arasında kaçmak için yer arıyorlar. Bütün bunların yanı sıra insanlar hayvanları beslemek istiyor, kendi meyve sebzelerini yetiştirmek istiyor ve kendi hayvanlarını toprakta gezdirmek istiyorlar. Bu sebepten dolayı sizlerde eğer ormana yakın bir yerde hobi bahçesi işletmeciliği yapmaya başlar iseniz eğer daha başarılı olacağınız aşikardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir