Bebek Girişimcilere Atasözleri Niteliğinde Tavsiyeler

Bebek girişimcilere atasözleri

Bebek girişimcilere ithaf edilmiş yazımıza hoş geldiniz. Bebek derken yeni başlayan girişimcileri kast ettiğimi herkes kavramıştır umarım. Bir bebek gibi olan sizlere ataların tecrübeleri kıvamında bilgi verebilecek tecrübeler sunacağım. Bir bebek olduğunuzu düşünün ve eski topraklardan hayata dair dersler alıyorsunuz ne kadar değerli bir şey değil mi? Tabii ki böyle bir şey mümkün değil ancak biz öyleymiş gibi yapıp mutlu olalım.

Çok geçmeden yazımıza geçelim ki bebek girişimcilere bir an önce tavsiyelerde bulunabilelim.

Bebek Girişimcilere 6 Altın İpucu

Bu 6 ipucunu hayatınızda uygulayarak bebeklikten kurtulamasanız dahi bebeklikten nasıl kurtulabileceğinizi anlaşmış olacaksınız.

1.Harika Bir Takım Oluşturun

Kendinize ve fikrinize inanıyor olmalısınız ki çoktan işletmenizi kurmuşsunuz. Bebek girişimci olmuşsunuz. Şimdi sıradaki ne mi? Harika bir takım oluşturmak! Kendinize inanma kısmını geçtikten sonra şimdi inanabileceğiniz bir takıma ihtiyacınız var. Yeni girişimciler genellikle her engeli kendi başlarına halletmek isterler, bu övgüye değer bir fikirdir, ancak çok da pratik değildir. Tamam inanılmaz çocuk kendin çözebilirsin ancak gerek var mı?

Sağlam ve güvenilir bir ekibe sahip olmak, diğer ayrıntılarla ilgilenilirken işin dikkatinizi gerektiren yönlerine odaklanmanıza yardımcı olabilir. İyi bir ekip ayrıyeten ilham verebilir ve size diğer bakış açıları hakkında fikir verebilir. Her ikisi de yeni bir işle ilerlerken paha biçilmez bir değer olabilir.

2.Her Şeyi Okuyun

Bebek girişimci

Sağlam bir ekip, yeni girişimcilere iş hakkında ek bakış açıları sağlayabilirken, günümüzün ekonomik ortamında bir şirketi etkili bir şekilde pazarlama ve yönetme hakkında iş dünyasının en iyi beyinlerinin ne söylediğini bilmek de önemlidir. Güncel olarak en iyi iş kitaplarından oluşan bir kütüphaneniz olsun. Bu iş dünyasında olup bitenlerin zirvesinde kalmanın harika bir yoludur. En iyi iş beyinleri tarafından en iyi kitapları okumak, en iyi akıl hocalarından oluşan bir ekibin işinizi başlatmanıza yardımcı olacak en iyi tavsiyeyi vermesi gibidir.

3.İşe Kafasını Yormayan İnsanlardan Akıl Alın

Siz ve ekibiniz sürekli aynı işle uğraştığınız için mutlaka zihninizin bulanıklaştığı zamanlar olacaktır. Özellikle bu gibi zamanlarda olaya daha sakin kafayla bakabilecek kişiler bulun. Tabii ki bu kişiler mahallenizdeki her şeyi çözen Rüstem abiniz olmasın. Yeni girişimciler, şirket sorunları ile ilgili etkileşime izin veren danışmanlar, zihin paylaşım grupları, forumlar veya diğer herhangi bir dış kaynak aramalıdır.

4.Azimli Olun

Kurşun geçirmez olmalısınız. Ölümsüz olmalısınız. Polat Alemdar olun. Mermiler sizi öldüremesin, size karşı adi olsunlar. Aksilikler, tahmin etmediğiniz zorluklar, geldiğini görmediğiniz başarısızlıklar yaşayacaksınız.

Daha büyük başarının nadiren başarısızlıkla sonuçlandığını ve birçok işletmenin engellerin üstesinden gelmek için orijinal konseptlerinin ötesine geçtiğini unutmayın. Her başarısızlığı daha da büyük başarı için bir meydan okuma olarak görün. Mümkün olduğunca objektif olun, ancak pes etmeyin – uyum sağlayın.

5.Korkusuz Olun

Pratikte kanıtlanmamış yeni bir iş fikri deniyorsunuz ve kendinize ve fikrinize inanmak cesaret ister. Cesur, korkusuz olmak zorundasınız. Varlığını hafife aldığımız günümüzün büyük şirketlerinden hiçbirinin, birisi risk almadan var olamayacağını kendinize hatırlatın. Güvenli yola girerseniz ne olacağını bir düşünün – her zaman “ya olursa?” Diye merak edeceksiniz. Fikrinize ve onu hayata geçirme yeteneğinize inanın.

6.Nefes Alın

Yeni kurulan bir işletmeler vaktinizi aç kalmış zombiler gibi sömürebilirler. Zaman vermelisiniz tabii ki ancak her şeyin fazlası zarardır. Uygun yerlerde nefes alıp kendinize zaman tanımalısınız. Bunu günde 20 ila 30 dakika yürüyüş yaparak sağlayabilirsiniz. 30 dakika yürüdünüz diye işletmenizin batacak hali yok ya!

Son olarak bebek girişimcilere verilen altın tavsiyeler buraya kadardı. Bu tarz yazılar için sitemizi incelemeye devam edebilirsiniz. Benden şimdilik bu kadar. Hoş kalın, hoşça kalın.

https://isyeriacmak.com/bayilik/pala-ocakbasi-bayiligi-nasil-alinir/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir