Küçük Ölçekli Girişimciler İçin Tavsiyeler

Küçük ölçekli girişimciler kavramı ne demektir? Bu kavramın tanımı nedir?

Tanımlar değişiklik gösterse de, küçük ölçekli bir işletme tipik olarak az sayıda çalışanı olan, nispeten düşük bir satış hacmine sahip bir işletme olarak tanımlanır ve genellikle kârın çoğu sahibine giden özel mülkiyete aittir. Bu işletmeler ayrıca tipik olarak küçük bir topluluğa hizmet eder ve personelde düşük ciro görür.

Her işletmenin bir tür başlangıç gereksinimleri olsa da, birçoğu oldukça kısa bir süre içinde ve önemli bir ön ücret veya masraf olmadan başlatılabilir. Küçük İşletme İdaresi, küçük işletmelerin farklı sınıflandırmalarını açıklayan bir çizelgeye sahiptir böylece başlattığınız işletmenin uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

Küçük girişimciler kendi küçük ölçekli işletmelerini yönetmekle ilgileniyorsa, seçim yapabilecekleri çok sayıda çevrimiçi seçenek vardır. Siz de küçük ölçekli bir girişimciyseniz işte dikkate almanız gereken birkaç çevrimiçi fikir.

küçük ölçekli girişimciler

Düşük İçerikli e-Kitap Oluşturucu

Tam ölçekli bir kitap yazmak yerine, düşük içerikli kitaplar oluşturmayı düşünün. Boyama ve etkinlik kitapları, planlayıcılar, günlükler ve boş defterler, hızlı üretilebilen talep gören ürünlerdir. Kendi düşük içerikli e-Kitaplarınızı oluşturup bunları Amazon veya kendi web siteniz ve aracılığıyla insanlarla buluşturabilirsiniz. Düşük içerikli kitaplarınızı oluşturmak için , ilk ürününüzü tasarlamanıza yardımcı olacak yüzlerce görüntü, düzen ve öğretici sağlayan Canva gibi ücretsiz bir web tabanlı tasarım programı kullanmayı düşünün . Uzman grafik tasarım becerileriniz olmasa bile ilginç ve profesyonel kalitede kitaplar üretebilirsiniz.

Bilgisayar Onarımı

Kişisel bilgisayarlar çoğu evde temel bir unsurdur, bu nedenle bilgisayar tamiri uygun bir iştir. Onarım sorunları, donanımı onarmak, yazılım güncellemeleri yapmak, antivirüs programları yüklemek veya bilgisayar kurmak arasında değişebilmektedir.

Gerçekleştirdiğiniz hizmetler tamamen size bağlıdır ve bilgisayar konusunda iyiyseniz ve esnek bir programınız varsa, bu dikkate alınması gereken küçük ölçekli iyi bir işletme olabilmektedir. Ek bir iş hizmeti olarak telefon desteği bile sunabilirsiniz.

Tatil Planlayıcısı

Tatil planlayıcısı olarak çalışmak, müşterilerin bir sonraki seyahatleri için rezervasyon yapmalarına yardımcı olacağınız anlamına gelir. Otel rezervasyonları, havayolu veya tren biletleri, gezi veya özel deneyimler, yemek rezervasyonları yapmanıza yardımcı olacaksınız. Bu eski usul bir seyahat acentesi olmak gibi.

Bunların çoğunu insanlar için kendi başlarına yapmak kolay olduğundan, Disney World veya gemi gezileri gibi belirli tatil türlerinde uzmanlaşmanız yararlı olur. Bir uzmanlık edindikten sonra, müşterilerinize zaman ve para tasarrufu sağlayacak şekilde en iyi fırsatları elde etmek için içeriden ipuçları ve püf noktaları öğreneceksiniz.

Fotoğrafçılık Yapmak

Bir fotoğrafçı olarak, aile veya evcil hayvan portreleri, düğün fotoğrafları, mezuniyet veya ilk doğum günü resimleri veya özgeçmişler veya iş siteleri için vesikalık fotoğraflar konusunda uzmanlaşabilirsiniz. Evinizde bir stüdyo kurabilir ve işiniz büyüdükçe ticari bir alan kiralamayı düşünebilirsiniz.

Bu küçük ölçekli işletme için profesyonel aydınlatma ve kamera ekipmanına ihtiyacınız olacak. Belirli bir programa sahip olmamayı tercih ederseniz, fotoğraf çekerek bunları fotoğraf sitelerinde satarak para kazanabilirsiniz.

Sesli Kitap Anlatıcısı Olmak

Kitapları yüksek sesle okumayı seviyorsanız, iyi bir mikrofona ve kayıt yazılımına ve çalışmak için sessiz bir alana sahipseniz, bağımsız yazarlar için sesli kitap anlatıcısı olarak bir iş kurabilirsiniz. Oyunculuk dersleri alarak, topluluk önünde konuşma pratiği yaparak veya farklı aksanları veya sesleri öğrenerek becerilerinizi geliştirebilir ve daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

Kitap Tasarımcısı

Yukarıda kitaplardan bahsetmişken kitap tasarımcılığından bahsetmemek olmaz. Birçok yazar kitapları için kapak resmi, sayfa düzeni ve diğer grafikleri tasarlama düşüncesine boğulmaktadır. Grafik tasarım konusunda bir yeteneğiniz varsa, bu becerileri bir kitap tasarımcısı olarak çalışmak için kullanabilirsiniz. Ek gelir akışları olarak reklam kampanyaları, sosyal medya grafikleri gibi ilgili pazarlama hizmetlerini bile sunabilirsiniz.

Bununla birlikte “Küçük ölçekli girişimciler için tavsiyeler” yazımızın sonuna geldik. Sitemizi inceleyerek benzer yazılara ulaşabilirsiniz. Şimdilik sizlere sağlıklı günler dileriz. Hoşça kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir