Dil Kursu Açmak

Hemen hemen herkes son zamanlarda hem kariyerlerine katkı sağlayabilmek, uluslararası firmalarda çalışabilmek hem de dünyanın her yerini gezebilmek için ya da kendini geliştirmek isteyenler ilk olarak dil kurslarına başvurur. Bu nedenle dil kursu açmak sizler için iyi bir yatırım olabilir.

dil kursu açmak

Franchise Mi Kendi Markanız Mı?

Dil kursu açmak istiyorsanız ilk önce hangisini seçeceğinize karar vermelisiniz. Çünkü her iki seçeneğinde hem olumlu hem de olumsuz yönleri vardır. Franchise veren markalarla anlaşacaksanız size yaklaşık 2 kat daha fazla sermaye gerekecektir. Eğer büyük bir marka ise fiyat daha da artabilir. Bu durumun birde olumlu yanı vardır. İlk günden itibaren başka kişilerin yapmış olduğu reklamlar sayesinde daha siz derslere başlamadan önce müşterilerinize tanıtmış olacaksınız. Bunların haricinde başka bir olumlu yanı o markaların kaynak kitaplarını kullanabilirsiniz. Çeşitli markaların şubesi olmanız durumunda reklam, eğitim ve personel gibi konularda destek alabilirsiniz. Kendi markanızı kurarsanız daha düşük sermaye yeterli olacaktır.

Dil Kursunu Nerede Açacaksınız?

Dershaneler ve etüt merkezleri gibi yoğun yerlere öncelik verilmelidir. Bu şekilde dil kursu açacağınız konum sizin için büyük bir avantaja dönüşecektir. Ayrıca dil kursu her hangi bir binaya açılmaz bu da en az konum kadar önemlidir.

  • Dersliklerin en az 15 m2 olmalı
  • Koridorlar 120 cm’den geniş olmalı
  • Camlar dersliklerin en az %10 unu kaplamalı
  • İtfaiyeden uygunluk raporu alınmalı
  • Eğer kursu açacağınız yer binanın üst katlarında ise asansör olmalı
  • Sağlık şartlarına uygunluk belgesi alınmalı
  • Binanın Özel Eğitim Kurumu standartlarına uygun olması gereklidir.

Diğer franchise bilgileri için sayfamızın bayilikler kısmını ziyaret edebilirsiniz.

Dil Kursu Açmak Karlı Mı?

Her öğrenci için saatlik, haftalık veya aylık ücret programı düzenleyebilirsiniz. Karşılığında, alınan ücretleri 50 projeye tahsis edeceksiniz.

Bunlardan en önemlileri öğretmenler, idareciler, güvenlik görevlileri, müdürler, kırtasiye malzemeleri, vergiler ve bina kiralarıdır.

Hepsi bir yana açacağınız dil kursunda eğer anadili yabancı hocaları tercih ederseniz bütçenizin oldukça yüksek olması gerekmektedir. Çünkü anadili İngilizce olan birini çalıştırabilmeniz için kendi ülkesinden yüksek bir ücret teklif etmeniz gerekmektedir.

Ek olarak, dil kursları genellikle öğrencilerin bulunduğu en işlek caddelere açıktır. Bu, emlak kiralarının dalgalanması için fatura ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Örneğin, en güçlü dil kurslarının doğrudan “İstiklal Caddesi” üzerinde yer alması tesadüf değildir. Aynı şekilde sınıftaki mobilyaların temizliği ve kalitesi de şüphesiz hizmetlerinizin reklamını yapacaktır.

Tüm bu faktörler göz önüne alındığında yabancı dil kursu  açmanın çokta kolay olmadığı ortaya çıkmaktadır.

Sonuç olarak, bir dil kursu açmak oldukça karlıdır. Doğru bir şekilde reklam vermedikçe ve pazarlamayı aksatmadıkça, hizmeti yönetilebilir hale getirdiğiniz ve kendinize inandığınız sürece, yapmamak için hiçbir sebep yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir