Korona Döneminde Evde Yapılabilecek İşler

Hepimizin bildiği üzere pandemi dönemindeyiz ve bu durumda sahada çalışan, kendi dükkanı olan ve serbest meslek çalışan kişiler için adeta bir çöküş yaşattı. Korona döneminde işsiz kalan kişiler evde iş, internet üzerinden iş ve diğer alternatif işler gibi alanlara yönelmek zorunda kaldı. Tabi ki bu gelir kapısını sadece işsizler güzel bir alternatif olarak görmedi, ek iş arayanlar ve yeni bir işe girişmek isteyenler de bu gelir kapılarına yöneldi.

Her ne kadar esnaflar ve diğer dükkan sahipleri devlet desteği ile kendilerini toparlamaya çalışsalar da uzayan pandemi dönemi çektikleri krediyi ödeme zorunda bıraktı. Hal böyleyken insanlar yeni ve alternatif yollara adım atmaya başladı diyebiliriz. Gelin hep birlikte korona dönemi yapılacak yeni ve alternatif işlere bakalım.

ONLİNE EĞİTİMLER, GİRİŞİMCİLİK VE YENİ İŞ FİKİRLERİ İÇİN SİTEMİZİ ZİYARET EDİN

1- El İşi Ürünlerini ve Ev İşi Doğal Gıdaların Satışını Yapmak

Son zamanlarda dünyada talebi artmaya başlayan doğal gıdaları ve el işi ürünleri evde üretmek mümkünken bunun satışını niye yapmayalım değil mi? Kendinize sanal pazarlardan marketler açarak evde üretimini sağladığınız her ürünün satışını kolaylıkla gerçekleştirebilir ve bu işten yüklü miktar paralar kazanabilirsiniz.  Talebi artan bu sektörün üreticileri azken işyeriaçmak olarak bu işe atılmanın tam sırasıdır diyebiliriz.

Mutlubisabah Gibi Sitelerden Destek ile Doğal Ürün Satmak

Doğal ürünlerin ve evde üreticilerin buluşma noktası olan mutlubisbah gibi sitelerde üretimini yaptığınız ürünlerin veya aklınıza gelebilecek tüm doğal ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Mutlubisabah sitesini tavsiye etmemizin sebebi düşük komisyonlarla çalışıp satışcının tamamen yanında bulunması diyebiliriz.

2- Evde Spor Eğitmenliği Online Koç

Spor salonlarının kapatılmasının ardında boşluğa düşen spor eğitmenleri ve hocaları evde iş imkanlarından yararlanabilecek en iyi kategoriye girebiliyor diyebiliriz. Spor eğitmenleri başvuru veya İnstagram üzerinden paketler halinde eğitimler satabilirler. Bunun yanı sıra kişiye özel diyet oluşturulabilir ve bunun da ticaretini online olarak kolayca gerçekleştirebilir.

evde iş
evde iş

3- İçerik Üreticiliği / Blogerlık

Dünyanın artık sanal ortamlardan yürüdüğünü az çok hepimiz bilmekteyiz. Siteler, profiller, sayfalar ve sanal mağazalar artıkça bunların reklamını yapmak ve geliştirmek için milyonlarca kişinin içerik üreticiliğine talep de artmaktadır. Bu işlerin başvurularını genellikle ilanlar üzerinden yapabilirsiniz. Eğer ki yazı kabiliyetiniz yüksek, yaratıcılığınız fazla ve biraz da bilgisayar kullanmasını biliyorsanız korona döneminde evde iş için en iyi seçeneklerden biri olabilir.

4- Amazon, Trendyol, Etys Gibi Sanal Pazarlardan Satış Yapmak

Evde ürettiğiniz ürünlerin satışını iki üst madde de belirttiğimiz gibi online pazarlardan satabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu sanal marketlerden firmalarla anlaşarak aracı olarak da satışını gerçekleştirebilirsiniz. Anlaşma sağlayabileceğiniz şirketlerin ya da bireysel pazarların ürünlerini kendi pazarlarınızda satışını gerçekleştirerek belirleyeceğiniz komisyonların üstünden paranızı kazanabilirsiniz.

5- Web Geliştirme, Uygulama Geliştirme, Oyun Geliştirme

black and silver laptop computer on table

Eğer programcılık ve yazılım işlerine eğiliminiz varsa kendinizi bu dönemde geliştirerek bu işlerden yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Udemy ve bizim sitemiz gibi birçok sitede olan eğitimleri veyahut Youtube gibi mecralardaki ücretsiz eğitimleri izleyebilir ve kendinizi kolaylıkla geliştirebilirsiniz. Gelişim aşamasından sonra çeşitli sitelere ilan açıp iş arayabilir ve gelen iş ilanlarını değerlendirebilirsiniz. Unutmayın ki Dünya artık bilgisayarlar üzerinden dönmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir