Mobil Müşteri Temsilciliği yada Evden Call Center’lık Yapma İş Fikri

İşletmeler özellikle Elektronik alışverişin artması ve online mağazaların artmasıyla her işletme ürün ve hizmet fark etmeksizin kendi alanında çağrı merkezleri oluşturmaya başladı.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber bir çok işimizi evden yapar olduk. Bunun yanı sıra internetin yayğınlaşmasıyla beraber bir çok işimizi internete taşıdık. İnternetin yaygınlaşmasıyla beraber mobil işlemler yaygınlık göstermeye başladı. Özellikle popiler olan ve günümüzde çıkça karşımıza çıkan mobil müşteri temsilciliği aynı zamanda çağrı merkezi ve call center nedir? Ne iş yaparlar ve kazançları ne kadardır? gibi soruları gelin hep beraber cevaplayalım.

İnternetin bir diğer etkiside mağzalarının işletmelerini sosyal medyaya ve internet üzerinden açtıkları online mağazalara taşıması oldu. Bu sebeple işletmeler hizmetleri ve ürünleri fark etmeksizin kendi çağrı merkezlerini oluşturmaya başladılar. Etkin iletişim ve müşteri ilişkileri kurum ve kuruluşların yükselmesiyle beraber itibarlarının da artması sonucu dikkat edilmesi gereken bir konu haline geldi. Bu sebeple karşımıza çıkan mobil müşteri temsilciliği sıkca tercih edilen popüler bir iş alanı haline gelmiştir.

Müşterilerin kısa bir zaman dilimi içinde detaylı bilgi almak istemeleri ve sorun yaşadıkları ürün veya durum halinde ulaşabilmeleri hem müşteriyi hemde işletmeyi mutlu edecektir. Yani kısa bir süre içerisinde verimli bir iletişim kurulacaktır. Ayı zamanda işletmenin güvenilir bir işletme olduğuda gözlemlenecektir

Firmalar işletmelerinin kapasitelerini göz önüne aldıkları zaman çağrı merkezi personellerinin ulaşım, yemek gibi giderlerinin maliyetini düşürmek için işletmelerinin kapasitesini küçülterek firmalarının işlerinde aksamaya sebep olacağını tahmin ederler. Bu sebeple küçültmeye gitmek yerine aksine müşteri temsilcisi filosunu genişleterek ulaşım ve yemek giderlerinden kurtulmalarını sağlayan Evden Çağrı Merkezi uygulamasını tercih edecektirler.

Farklı bir işte çalışanlar, kendi işini yapanlar veya okuyanlar için çok güzel ve kolay bir ek gelir kaynağı olacak bir iş olark karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda oturduğumuz yerden veya evden kolaylıkla yapabileceğimiz bir iş alanıdır.Bunun yanı sıra sıkca tercih edilen popüler bir iş fikridir.

Eğer ki diksiyon bilginize güveniyor iseniz ve evinizde Bilgisayarınız, internet bağlantınız ve konuşma kulaklığınız bulunuyor ise karşınıza hiçbir engel çıkmadan yapabileceğiniz bir iş alanıdır

mobil müşteri temsilciliği

Evden Çağrı Merkezi işi yapmak

Bizlerin mobil müşteri temsilciliği, çağrı merkezi veya call center olarak bildiğimiz bu kavramlar aslında üretim veya pazarlama destek işlerinin günümüzde mobil dünya ile uyumu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu işe başlamak için uzman olan kişilerden alınan kısa süreli bir eğitim vede düzgün olan bir diksiyon ve pazarlama becerisi ile bu işe başlayabilir ve devamlılığını getirebiliriz.

Firmalar pazarlamaya destek olabilmek için çağrı merkezlerini ve mobil müşteri temsilciliğini tercih etmektedirler. Genelde müşterilerin bir ürünü veya hizmet durumu hakkında bilgi almak ve danışması çağrı merkezlerinin sorunu çözen ve yardımcı olan çağrı merkezleri olduğu gibi. Bunun yanı sıra bir ürünün veya hizmetin satışını yapan ve ürünlerin tanıtımını yapan çağrı merkezleride bulunmaktadır. Yani iki ayrı çağrı merkezi bulunmaktadır.

Firmalar evden çalışan kişilere evden çağrı merkezi uygulaması adı altında değişik çalışma şartları sunmaktadırlar. Yani çalıştığın kadar kazan veya sattığın kadar kazan gibi evden çalışacak kişilere oldukça esneklik sağlıyorlar. Bir çok iş arama sitesinde evden müşteri temsilcisi aranıyor ilanları sıkça karşımızı çıkmaktadır. Bizlere düşen ise bu ilanları dikkatli okuyarak iletişime geçmektir. Aynı zamanda firmaların hakkında tam bilgi sahibi olarak satış konusunda başarılı olabilmek için ürün hakkında bilgileri edinmek ve kendi tarzımızı oluşturarak işe başlamaktır.

Çağrı merkezi departanına sahip olmayan işletme veya kurum yakında yok denecek kadar azalacaktır. Her türlü ürün ve hizmete dayalı sektörde yani Turizm, alışveriş, sağlık, eğitim, ticaret, teknoloji, iletişim, telekomünikasyon gibi sektörlerde hızla bir çağrı merkezi departmanı oluşturulmaktadır. Her türlü iş alanında müşteri temsilcisine talep artmaktadır. Kurumlar ve işletmeler eksiklerini gidermek için adım atmaktadırlar.

Müşteri temsilciliği mesleği uzun soluklu ve geleceği olan bir meslek olarak karşımıza çıkmakadır. Bunun nedeni ise işletmelerin kalbinin satış pazarlama departmanının olmasıdır. Bu birime firmanın tüketiciye bakan yüzü diyebiliriz. Bu durum hiç bir işletme ve kurumun reddemeyeceği bir gerçektir. Bu nedenle kurumun veya işletmenin başarısının temsilcinin başarısına bağlı olduğunu söyleyebiliriz.

mobil müşteri temsilciliği

Evde Çağrı Merkezi işin ne kadar kazanır ve nasıl bir yol izlemek gerekmektedir?

Evden Çağrı Merkezi uygulamasında çalışmak isteyen kişilerin hangi şehirde oturduğunun hiçbir önemi yoktur. Ülkemizin farklı şehirlerinde oturan kişiler istedikleri zaman sisteme eklenebiliyorlar. Aynı zamanda istedikleri zaman konuşmaları dinleyebiliyorlar kim ne konuşmuş hangi saatler sırasında konuşmuş görebiliyorlar. Çalıştıkları firmanın ve kendi başarıları için firma ile anlaştıkları saat dilimlerine özen göstermeliler ve iş disiplinine dikkat ederek çalışmalıdırlar.

Birde telefondan satış yapacak olan deneyimsiz okurlarımız var tabiki. Gelin deneyimsiz okurlarımız için bazı önemli noktalardan söz edelim. Satış Pazarlama teknikleri hakkında birden fazla kaynak bulunmaktadır. Bu alan iletişim tekniklerinide içine alan bir alandır. Aynı zamanda bilimsel tüm yaklaşımların kullanıldığı ticaret dünyasında bulunan bütün üyelerin bu alanda yetişmiş alanında uzman olan üyelerin rekabet arttırmak için yaptığı çalışmalar vardır.

mobil müşteri temsilciliği

Bu alanda satışı gerçekleştirilebilecek onlarca hatta yüzlerce yöntemden söz edebiliriz. Firmamız ne kadar güvenilir olsada ürünümüz ne kadar kaliteli olsada eğer ki bize verilen bir kaç dakika içerisinde temsilci tüketiciye güven vermez ise satış gerçekleşmeyecektir.

Evde çağrı merkezi işinde kazancığınız miktar, satış yaparken konuşma süreniz, satmış olduğunuz ürün miktarınız vede hata çözme oranınıza ve çağrıyı karşılama sürenize göre değişiklik gösterecektir. Evden ek iş yapmak isteyen ve para kazanmak isteyen biri için oldukça işe yarayan bir iş fikridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir