İş Rehberi Nedir?

İş rehberi, iş arama sürecinde aklımızda bulunan mevcut soruların cevabını sizlere verecektir. Ayrıca yalnızca iş arayan kişiler için önemli bir değere sahip değildir.

İş rehberi ne için oluşturulmuştur? Sitemizin iş rehberi bölümünde size ulaştıracağımız bilgiler nelerdir?

İş rehberini; hem iş arayanlar hem de işçi bulmak isteyen insan kaynakları çalışanlarına yönelik olarak hazırladık. İş arama macerasında iş adaylarının birçok konuda araştırma yapmaları gerekecektir. Bu adayların, ön yazı, CV oluşturma, motivasyon mektubu yazmak gibi , iş arama macerasında pek çok konuda araştırma yapması gerekir. İnsan kaynaklarınca hazırlanan İş Rehberi, iş adaylarının araştırma içine girdikleri bu gibi soruların cevaplanmasında etkili olacaktır. Böylelikle iş rehberinden faydalanarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bularak etkili şekilde iş aramaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca iş rehberi yalnızca iş arayanlar adına değil bununla birlikte, insan kaynakları çalışanlarına yardımcı olabilmek içinde hazırlanmıştır. İş arayanların ilk öncelikleri ne olmalıdır? Bu adayların öncelikle CV hazırlıklarını tamamlaması gerekmektedir. Bu problemi de CV hazırlamak. Adlı yazımızı okuyarak çözebilirsiniz. Bu iş aramalarında sizlere yardımcı olacaktır.

İş adaylarından bahsettiğimize göre işçi arayan adaylardan da bahsedelim. İnsan kaynakları ilk olarak ne yapmalıdır? İlk yapması gereken şey iş ilanı yayınlamaktır. Aynı şekilde burada da devreye insan kaynakları adına; iş ilanı vermek başlıklı yazımız yardımcı olacaktır.

İK personellerinin birçok sorumluluğu vardır. Bu sorumluluklardan biri boşalan pozisyonlar adına işini bilen işçi adayların seçilmesidir. İşte tam da bu kısım insan kaynakları çalışanlarına birçok sorumluluk düşmektedir. Oluşturduğumuz rehberlerle iş ilanı verirken önem göstermeniz gerekenleri ve doğru personeli nasıl seçeceğinizi aktaran yol gösterici yazılar bulunmaktadır.

İş Rehberinin İçeriği

İK çalışanlarının birçok görevi vardır. Bu görevler; çalışanların potansiyellerini sergileyebilmelerini sağlamak, onların şirkete olabildiğince çabuk ve sağlam uyum sağlamaları, , personelin kariyer gelişimini yönetmek ve onlara gerekli eğitimleri vermektir. Bu yoğun görevleri uygulamak da oldukça zor olacaktır.

İK’ca hazırlanan iş bulma rehberleri bu gibi sorular için aydınlatıcı bir ışık parlaklığı niteliği taşıyacaktır. Cevabını merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilmenizde sizlere yardımcı olacaktır. Üstelik yalnızca bu değil iş rehberinin içeriğinde üniversiteden yeni mezunlar içinde bir yazı bulunmaktadır.

Bununla birlikte biliyoruz ki üniversiteyi yeni bitirmiş olan lisans mezunları iş bulabilme basamağında birtakım zorluklar yaşamaktadırlar. Deneyimsiz oldukları için tercih edilmeyen yeni mezunların iş bulmalarına yardımcı olabilmek adına yazılarımız mevcuttur. Ayrıca akıllarına takılan birçok soruya yanıt verebilmek için hazırlanan yazıda yeni mezunlara net bilgiler sunulmaya çabalanmıştır.

Kısacası İş Rehberini,iş adaylarına ve insan kaynakları çalışanlarına yardımcı olabilmek amacıyla oluşturuduk. Genel bilgileri iletmek ve yolunuza aydınlatıcı olmak amacıyla hazırlanan rehberle en hakikatli bilgiler sunulmaya çalışılmıştır.

Detaylı bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir