Geleceğin Meslekleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji dünyasından insanın yeri de her geçen gün değişmeye başlamıştır. Bundan 100 yıl önce her işi fiziksel güç ile tamamlayan insanoğlu, artık makineleşmiş ve teknolojiye bağlı yaşamaktadır. Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi beraberinde yeni meslekler ve yeni yaşamlar ortaya çıkarmıştır. Yeni meslekler ve yeni yaşamlarda çıkmaya da devam edecektir. Tabi ki gelecekte her meslek yeni olacak demiyoruz insanın temel ihtiyaçlarını karşılayacak meslekler hep yeni olarak kalacaktır. Bu yazımızda geleceğin mesleklerini değinerek sizler için bilgi vereceğiz.

Geleceğin Meslekleri Nelerdir?

100 yıl önce çok popüler olup şimdi ise unutulmaya yüz tutmuş binlerce meslek sayılabilir. Bu olay önümüzdeki 100 yıl boyunca da değişmeden ilerleyecektir. Gelişen teknoloji ile insanlar ve iş sektörleri kendilerini tamamı ile teknolojiye bağladı diyebiliriz. Teknoloji ile her işini gerçekleştirmeye çalışan insanoğlunun bu durumu gelecekte oluşacak yeni işler ve meslekler için zemin hazırlamaktadır. İşyeriaçmak olarak bizce geleceğin mesleklerinin birçoğu (insanın temel ihtiyaçlarını karşılayan meslekler hariç) bilgisayar üzerinden gerçekleştirebilecek işler olacaktır. Bu yazımızın da çoğunluğu teknoloji ile alakalı olarak ilerleyen meslekleri tanıtmak olacaktır.

Çiftçilik

geleceğin meslekleri

Dünyadaki insan nüfusu arttıkça doğru orantılı bir şekilde yiyecek ve içecek ihtiyaçları da artmaktadır. Medeniyetin var oluşundan bu yana hiçbir zaman popülerliğini kaybetmemiş olan çiftçilik mesleği ileriki yıllarda da en güzel ve en gerekli mesleklerden biri olmaya devam edecektir.

Yazılım Uzmanlığı

woman in blue and white plaid shirt
geleceğin meslekleri

Şu an kullandığımız ve aklınıza gelebilecek çoğu teknolojik ürününün bu konuma gelmesinin sebebi yazılımcılardır. Günümüzdeki teknolojik pazarı da fazlasıyla domine etmiş olan yazılım uzmanlığı mesleği bir sonraki 50 yıl içinde de favori meslek olacak gibi gözükmektedir.

Mühendislik

geleceğin meslekleri

Belki de son 100 yılın en büyük mesleği mühendislik diyebiliriz. Kullandığımız makinelerden tutun sağlığımızda bile mühendislik dokunuşlarını görebiliriz. Hal böyle olunca da mühendislik mesleği geleceğin meslekleri olarak sonraki 50 yıl popülerliğini kaybedecek gibi durmuyor.

Tekstil Sektörü

womens assorted color floral dress

Giyinmek her insanın en büyük ihtiyaçlarından biridir. Bu lüks ve ihtiyaç olarak ikiye ayrılsa da kışın sıcak yazın ise serin tutacak ürünleri giymek her insanın hakkıdır. Bu durumda tekstil sektörü bizim ihtiyaçlarımızı karşılamaktadır. İnsanoğlunun sonu gelene kadar tekstil sektörü popülerliğini kaybetmeyecek gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir