marmara-bolgesi-sektor-is-dagilimi-haritasi marmara-bolgesi-sektor-is-dagilimi-haritasi

Marmara Bölgesinde Yapılabilecek İşler

Marmara Bölgesinde Yapılabilecek İşler

Türkiye’nin kalbi de diyebileceğimiz kuzey batıda bulunan Marmara Bölgesi, ülke geneline bakıldığında iş imkânı olarak diğer bölgelere göre daha fazladır. Bu bölge insanlık tarihinin başından beri birçok kültüre ev sahipliği yapmıştır. Tarihi kokular arasında, Evliya Çelebi seyahatnamesinin doğduğu bu bölge, kültürel açıdan benzersiz ve renkli bir mozaiktir. Taşınmazları, tarihi bilgi, söz ve güzellikleri yanı sıra iş ve ticari alanda adeta ülkemizin kalbidir bu bölge. Uzun vadeli işler ile çok daha fazla başarı elde edilmektedir. Peki Marmara bölgesinde yapılabilecek işler nelerdir bunları inceleyelim.

Gıda sektörü

Bu sektör Marmara bölgesinde diğer bütün sektörlere oranla daha çok kabul görmektedir ve sermayenizi bu sektöre yatırmanızı düşündürebilir. Sizler de doğru adım ve doğru konum ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Gıda sektörü herkesin ne olursa olsun vazgeçemeyeceği bir sektördür. Dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de iş yerinizi açacağınız bölgedeki müşteri kitlenizin damak tadına uygun ürünler sunmaktır.

Organik Ürünler Dükkanı

Marmara bölgesi diğer bölgelere oranla doğal tarım ürünleri üretiminin daha az olduğu bölgedir. Bu nedenle Marmara bölgesi doğru bir pazar olur. Günümüzde organik ürünlere rağbet çok daha fazla arttığından dolayı bir organik ürün marketi açmak sizin için iyi bir gelir kaynağı olacaktır.

İnşaat sektörü

Marmara bölgesi diğer tüm bölgelere nazaran daha yoğun nüfusa sahip olduğundan bu bölgede en karlı işlerden biri hiç şüphesiz müteahhitlik olabilir. Gelişmekte olan bir semtin merkezi bir noktasında açacağınız ofis size oldukça iyi müşteri portföyü sunabilir. Bu sektörde ikna kabiliyeti büyük bir avantaj. Eğer siz de ikna kabiliyetinizin yüksek olduğunuzu düşünüyor iseniz hemen bir ofis bakmaya başlamalısınız…

Temizlik Şirketi Kurmak

Eğer çevrenizde işyerlerine veya evlere temizliğe gidecek personel varsa hemen bir temizlik şirketi kurmaya başlamalısınız. Son yıllarda bu sektöre olan talep artmıştır, bu talebi karşılayacak çok firma var fakat bu firmaların birçoğu hakkında yorumlar olumsuzdur. Ayrıca Marmara bölgesinde plazaların, ofislerin, AVM v.b. yerlerin fazla olması sizler için oldukça büyük bir avantaj.

Tekstil Firması Kurmak

Ülkemiz tam bir tekstil ülkesidir. Marmara bölgesi için bu sektörün kalbi de diyebiliriz. Birçok büyük markaya ev sahipliği yapan bölgemizde bir tekstil firması açmak sizler için oldukça karlı bir iş olabilir. Tekstil firması kurmadan önce ilk olarak ne üreteceğinize karar vermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir