Koronavirüs Günlerinde Yapılabilecek İşler

Dünyanın gündeminde olan COVID-19 ekonomik ve sosyal açıdan hayatımızı, alışkanlıklarımızı etkilemektedir. Peki, bu dönemde nasıl düşünmeliyiz? Neler yapmalıyız? Tüm dünyayı etkileyen bu salgın birçok tahribata sebep olurken bazıları bu durumu fırsata çevirmektedir. Buna örnek olarak temizlik ve hijyen ürünleri satan markaların virüs döneminde market payını artırmasını söyleyebiliriz. Evde geçirdiğimiz bu süreci nasıl değerlendirebiliriz? COVID-19’u nasıl fırsata çevirebilirsiniz? Evde sağlığınızı korumak için otururken ekonomik yönden de rahatlamak için bakış açınızı değiştirip evden yapabileceğiniz işleri düşünmelisiniz. İşte birkaç evden iş fikri…

E-Ticaret Yapın

Bugünlerde e-ticaretten elde edilen kazanç geleneksel ticarete göre daha fazladır. e ticaret yapın.

Bugünlerde e-ticaretten elde edilen kazanç geleneksel ticarete göre daha fazladır. Sizde müşteri ve tüketici gözünden bakarsanız, ürünlerin çoğunu online olarak aldığınızı fark edersiniz.  Bu sebeple ürünleri (2. El eşya, hâlihazırda satışını yaptığınız ürünler veya uygun fiyata alıp kar koyarak satışını yapabileceğiniz ürünler olabilir) internetten satabileceğiniz bir platform kurabilirsiniz. Bunun sizi zorlayacağını düşünüyorsanız çeşitli e ticaret platformlarında (N11, GittiGidiyor vs) kendi mağazanızı açabilirsiniz. Böylece evinizde otururken ürün satışını gerçekleştirmiş olursunuz.

KORONA DÖNEMİNDE EVDEN YAPABİLECEĞİNİZ DAHA FAZLA İŞ FİKRİ İÇİN SAYFAMIZI ZİYARET EDİN.

Dropshipping Yapın

Dünyada ve Türkiye’de popülerleşmeye başlayan dropshipping konusuna bakabilirsiniz. Dropshipping ile Amazon üzerinde stoksuz satış yapabilirsiniz. Yani fiziksel ürünlere sahip olmadan ürünleri tedarikçi yoluyla direk müşteriye ulaştırıp satabileceğiniz bir iş modeli.

Danışmanlık Verin

Sayısı her gün artan birçok şirketin sorunları vardır. Bu sorunların çözülmesi için de danışmanlara sorunun büyüklüğüne bağlı olarak iyi paralar ödenmektedir.

Bir konuda yeterli bilgi ve birikiminiz varsa online bir şekilde danışmanlık verebilirsiniz. Çünkü sayısı her gün artan birçok şirketin sorunları vardır. Bu sorunların çözülmesi için de danışmanlara sorunun büyüklüğüne bağlı olarak iyi paralar ödenmektedir. Sizde bu şirketlerden birinin sorununu çözebilecek deneyime sahipseniz online toplantı ile yada yazışarak danışmanlık verebilirsiniz.

Çevirmenlik Yapın

Makale, kitap gibi yazılı metinlerin çevirisi için zaten uzun yıllardır bilgisayar başından bir yere gitme zorunluluğu olmadan uzaktan yapılmakta. Bunun yanında dizi veya filmlere altyazı çevirmesi de popüler olan çevirmenlik alanlarından biri ve uzaktan yapılabilmektedir. Fakat herkesin bilmediği ya da yapmayı tercih etmediği bir çeviri işi de var. Konferans tercümanlığı. Bu genelde yüz yüze yapılsa da artık uluslararası seyahat edemediğimizden ve insan topluluklarıyla fazla bir araya gelmememiz için online ortama taşınmıştır. Konferans tercümanlığı ile diğer çevirmenlik işlerine göre daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Online Fitness Eğitmeliği Yapabilirsiniz

İnsanlar evde hareketsiz kaldığı ve yedikleri öğünleri dikkatli seçemedikleri için online olarak fitness danışmanlığı almaya başladı.

Corona döneminde yükselişe geçen bir iş dalı olarak online fitness eğitmenliği. İnsanlar evde hareketsiz kaldığı ve yedikleri öğünleri dikkatli seçemedikleri için online olarak fitness danışmanlığı almaya başladı. Bu danışmanlığı alma sebeplerine ek olarak spor salonlarına gitme konusunda korkularını olmasını da söyleyebiliriz. Çünkü virüsü bu alanlarda kapma olasılığımız daha yüksektir. Araştırmalarında gösterdiği üzere spor üzerine olan uygulamaların indirilme oranlarının artması fitness konusunda eğitimi olanları sevindirdi. Eğer sizinde spor konusunda bilginiz ve yeterliliğiniz varsa bu işi yapmayı düşünebilirsiniz. Çünkü bu ek bir gelir kapısı anlamına gelmektedir. Evde fitness, online yoga başlıkları altında ilan verirseniz, sizden ders almak isteyenler olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir