Akıllı Cihazlar İçin Aksesuar Satışı Yapan Firma Kurma İş Fikri

Kaynaklar akıllı cihaz akseuar(kulaklık,kılıf vs) pazarının her yıl %100 oranında büyüme gösterdiğini belirtiyor, mobil cihazların yaşamımızın her anında kullanılır hale gelmesi ile bu cihazları video izlemek ve müzik dinlemek için kullanan tüketici kitlesi de giderek artıyor.

1. Kulaklık Satışı Yapmak

Pazar’ın talebi artıran yoğun tüketici kitlesini gençler oluştururken, orta yaş ve üzerine de bulunan kişilere kulaklık kullanma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılıyor. Türkiye kulaklık pazarında önemli bir platform niteliği gösteriyor, ürün üzerinde gerçekleşen inovasyon çalışmaları pazara her seferinde daha gelişmiş modeller sunarak pazardaki yerini büyüme göstererek korumaya devam ediyor.Dolaşmayan kablolu kulaklıklar, ses kalitesi geliştirilmiş seçenekleri yükseltilmiş kulaklıklar ve son dönem piyasada yerini alan kablosuz kulaklıklar mağazalarda yerini aldı. Araçlarda, iş yerlerimizde, sokakta, spor salonlarında geniş kitleler tarafından kullanılan kulaklıklar cep telefonlarının hemen ardından en fazla tüketilen teknolojik ürün çeşidi. Kulaklık pazarının küresel düzeydeki büyüklüğünün 2017 yılı sonu itibarı ile 14 Milyarı bulduğu, Türkiye pazarındaki büyüklüğünün ise 100 Milyarı geçtiğini belirten kaynaklar 2017 pazarını büyüten ürün çeşidinin kablosuz kulaklıklar bilgisine de yer vermiş.

2. Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuar Satışı

Cep Telefonu Sektörü;Cep telefon pazarının Bilgisayar pazarından daha hareketli olduğunu belirtiyor kaynaklar, Güney Kore, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri sektörün dev şirketlerinin bulunduğu ülkeler, pazarda bulunan pastanın büyük dilimleri bu şirketler arasında paylaşılmış durumda. Bilgisayar sektöründe çok daha hızlı büyümeye devam eden mobil cihaz sektörü hala değişik ve kullanışlı aksesuarlar için bakir durumda.İletişimde güvenlik ve kalitenin artırılmasına yönelik yeni yatırımlara yönelen firmalar, verilerin korunması ve altyapılarının oluşturulmasında yeni yöntemlerin kullanılmasını benimsiyor. Verilerin büyümesi ile telefonlara ulaşımda meydana gelebilecek sorunların önlenmesi amacı ile firmalar ağ potansiyellerini güçlendirecek, hızlarını yükseltecek yatırımlara yönelmiş durumdalar. Bunun yanı sıra kişilerin bilgilerinin bulutta barındırması her kesim tarafından hoş karşılanmıyor. Şarj kablolu yedekleme akseuarları bu kitle için güzel bir ürün olabilir.Tüketicinin teknolojik ürünler ile ilgili tüketiminde, aksesuarlarda 2013 yılında 125 Milyon Euro gibi bir rakamda ticaret hacminin gerçekleştiğini belirten kaynaklar, lüks tüketimin ön planda bulunduğunu 5000 TL fiyatında bir ürün alan tüketicinin bu denli pahalı olan telefonuna 10 TL gibi bir rakama kılıf almadığını ya da 20 TL gibi bir rakama kulaklık almadığını belirtiyor. Gerçekten işlevsel ve kullanıcıya fayda sağlayan akseuarlar kullanıcılar tarafından tercih edilip vazgeçilmez hale gelebiliyor.

3. Taşınabilir Şarj Cihazı Satışı

Her ne kadar mobil cihaz üreticileri cihazlarındaki batarya kapasitelerini artırıyor olsalar da cep telefonumuz gün içinde bizi yarı yolda bırabiliyor. Direk üretimi yapılamasada güvenilir markaların farklı modelli taşınabilir sarj cihazlar alınıp satılabilir. Araştırma sonuçları aksesuar kullanımında kılıflara olan talebin de arttığını tablet, diz üstü bilgisayar, cep telefonu gibi ürünlerini tüketicilerin korumak istediğini bu sebeple hoş tasarımlı, kaliteli aksesuarlara yüksek rakamları ödemekten çekinmediklerini belirtiyorlar.

Sonuç

Akıllı telefon pazarının büyümesi ile doğru orantılı bir büyüme grafiği çizdiği belirtilen aksesuar pazarının, 2013 yılından 2023 yılına dek 58 Milyara ulaşacağı öngörülmüş. Kulaklıktan bataryaya, kılıfından diğer aksesuarlara kadar pek çok ürün pazarı oluşturuyor müşteri taleplerinin moda özelliği taşıması fonksiyonel olması gibi özellikler çerçevesinde şekillendiğini belirten kaynaklar cep telefonu pazarının her geçen gün büyüdüğünü büyümeye de devam edeceğini bağlantılı olarak aksesuar pazarının da sürekli büyüme göstereceğini belirtiyorlar. Yurtdışı AliExpress gibi sitelerde detaylı araştırma yapıp kendi ürün gamınızı oluşturabilir gerçekten şık, kaliteli ürünleri getirebilir yada burda ürettirip satabilirsiniz. İnsanlar akıllı cihazlarını kullandıkça akseuarlara her zaman ihtiyaç duyacaklarınız unutmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir