Hayvan Oteli Açmak

Sizlerde hayvan oteli açarak büyük bir soruna çözüm olup bu alandaki açığı kapamak ister misiniz? Üstelik fazlasıyla da karlı bir alan olduğu gerçeği varken.

Hayvan oteli açmanın detaylarına geçmeden önce bu alana nasıl ihtiyaç duyulduğuna değinmemiz gerekmektedir. Dünya genelinde tatile gitmeyi sevmeyen kimse çıkmaz herhalde. Yaz- kış fark etmeksizin tatil kelimesi bizi oldukça içine çekmektedir. Problemsiz ve aklımızda hiçbir ey kalmayacaksa tam olarak beklentilerin karşılığıdır.

hayvan oteli açmak

Hayvan Oteli Açmak İçin Gerekenler

İlk olarak bu konuyla alakalı uzmanlığın belirtildiği bir sertifika ya da diploma gerekmektedir. Ayrıca bu oteli açabilmek için gerekli sermayenin nereden alınacağına dair elinizde bir belgenin bulunması gerekmektedir. (KOSGEB’den destek alabilirsiniz. ) Kendi birikiminiz varsa da bunu bir banka aracılığı ile belgelemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise bir bina kiralamalı veya satın almalısınız. Ancak hayvan oteli açmak için gerekli eşyaları toparlamak fazlasıyla zordur. Profesyonel olarak hizmet veren kişilerden destek alabilirsiniz.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Başvuru dilekçesi
  • İzin belgesi
  • Sertifika
  • İşyeri plan tasarımı
  • Belediyeden su kullanım belgesi
  • Noter tasdikli veteriner sözleşmesi
brown Scottish fold in brown thick-pile blanket

Hayvan Oteli Açmak İçin Ne Kadar Gerekli?

Hazır binanız varsa 60.000 ila 70.000 TL ile gerekli eşyalara sahip olabilirsiniz. Ancak elinizde hazır bina yok ise kiralarsanız aylık olarak belirli bir kira masrafınız olacaktır. Oteli açacağınız binayı satın almayı düşünüyorsanız bu masraflar ikiye katlanmaktadır.

Bu oteli açacak kişilerin öncelikle dikkat etmesi gereken şey hayvanları sevmesi ve yeteri kadar bilgiye sahip olması gerekmektedir. Hayvan sahiplerinden özel liste istenilir. Örneğin köpeğiniz elma yer mi (Can Dog Eat Apple) gibi. Ayrıca oteli açmadan gerekli olan izinlerin ve gerekli resmi evrakların tamamlanmış olması lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir