Kırsal Turizm ve Kamp Evleri İle Para Kazanmak – İş Fikri

Son dönemlerde oldukça popüler olan ve de ek gelir elde edilen iş alanlarından bir tanesi de kırsal turizm ve kamp evlerinden değişim gösteren kazançlar olması.

Günümüzde çoğu kişi rahatlamak ya da temiz hava alabilmek için sahil kenarlarını yada parkları tercih ederken. Bazıları ise kırsal alanları daha cazip buluyorlar. Oluşturulan bu sistem üzerinden gelir elde etmek isteyen girişimciler bir takım çalışmalar içerisine giriyor.Bu çalışmalar kişilerin arzu ettikleri gibi doğa ve temiz havayla baş başa kalmaları için gerekli ortamlar kurarak kırsal alanlara yönelimlerini hızlandırarak ve de kişilerin rahat ve huzurlu birkaç gün geçirmelerini sağlamak amacı ile oldukça etkili fikirlerle karşımıza çıkmaktadılar. Kırsal turizm ve kamp evleri ile para kazanmak bu nedenle etkili bir yoldur.

Türkiyede ve dünyada her geçen gün yeşil alanların azalması ve köyden kente göçle birlikte insanların yaptığı aktiviteler şehir yaşamına uygun hal almaya başladığını gözlemlemekteyiz. Fakat son zamanlarda şehirlerde yaşayan insanların bu duruma dur diyerek kendilerini şehrin yoğunluğundan ve kirli havasından uzağa atarak tatil ve dinlenme amacıyla dağ ve kamp evlerini tercih etmeye başlamalamışlardır. Tatil ve kamp yerlerinin yoğun bir ilgi görmeye başlayarak sıkca tercih edilen aktiviteler olarak karşımıza çıkması doğal bir durum haline gelmiştir. Güzel kırsal bir alanda yapılan kamp üzerimizde olan yorgunluğu ve birikmiş olan kötü enerjiyi atarak rahatlayıp düzgün bir psikolojiye sahip olmamıza yardımcı olan bir etkendir. Bu nedenle kırsal turizm ve kamp evleri ile para kazanmak daha etkili halde olacaktır.

Kırsal Turizm ve Kamp Evlerinden Gelir Elde Etmek İçin Ne Yapılmalı?

Türkiye sınırları içerisindeki dağlar, nehirler, ovalar ve de denizler kırsal turizm açısından oldukça zengin bir seçenektir. Özellikle tercih edilen yerler arasında şelaleler en başta yer almaktadır. İnsanlar şehirin karışıklığından boğucu betonarme yapısından kaçarak doğanın kucağına kendilerini atıyorlar. Yemyeşil alanlarda kamp kurarak veya kamp evleri kiralayarak güzel havanın keyfini çıkartıyorlar. Girişimciler doğanın bize vermiş olduğu zenginliği avantaja çevirerek hem kazanç elde ediyorlar hem de müşterilerinin yüzünü güldürürerek onlara temiz havada güzel bir tatil hediye ediyorlar. Yani kazan kazan taktiği gibi iki tarafta kazanmış oluyor. Girişimciler hedefledileri gibi paralarına kavuşuyor tatilciler ise hayal ettikleri gibi kırsal alanlarda güzel bir tatil geçiriyor. Kırsal turizm ve kamp evleri ile para kazanmak daha kolay hale geliyor.

Öncelikle bu iş alanı için sermaye en başta gelen etkenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca kırsal turizm alanı kişileri şehir ve bunaltıcı sitreste sahip olan şehir hayatından bunalma durumunda kurtararak yüzlerini gülümseterek huzur halinde vakit geçirmelerini sağlayabiliyor. Kısaca kişiler oluşturulan dağ evleri ve kaplar sayesinde hem yaşayıp, hemde tatil yapıp hem de çalışabiliyor. Bu durumdan hem işletmeciler hemde tatilciler mutlu sona ulaşıyor. İki tarafta kazanmış oluyor. Tatilciler temiz havaya ve doğaya kavuşuyorlar işletmeler ise kırsal turizm ve kamp evleri ile para kazanmak açısından başarılı oluyorlar.

Kırsal turizm ve kamp evleri ile para kazanmak

Kırsal Turizm İle Kimler Gelir Elde Edebilir?

 • İş hayatından sıkılan,yoğun sistresten bunalan ve daha huzurlu bir iş arayan kişiler tercih edebilirler.

 • Mevcut olan işini yaparken bir yandanda ek iş yapmak isteyen kişiler,
 • Yaptığı işten memnun olmayı yeni ve huzurlu bir işe adım atıp hem çalışıp hemde tatil yaparak para kazanmak isteyen kişiler tercih edebilir.

 • Doğa yaşamına ayak uydurabilecek yani doğada bulunan hayvanlara ve bir çok karşımıza çıkabilecek sorunlara ayak uydurabilecek yada doğa yaşamına olan ilgisini avantaja çevirebilecek her insan için tercih edilebilecek bir alandır.

 • Ailelelerin çocukların doğal ortamlarda büyümelerini temiz hava içerisinde sağlıklı bir şekilde büyüyüp ve doğal yiyecekler ile beslenmelerine olanak sağlamasından dolayı tercih edilebilirler.

 • Doğal yaşamla iç içe olarak kırsal turizm ve kamp evleri ile para kazanmak isteyen kişiler için uygun olabilir.

Kırsal turizm ve kapm evleri ile para kazanmak

Kırsal Turizm İle Para Kazanmak

 • Öncelikle bu alan içerisinde sosyalleşmek açısından doğa yürüyüşleri yapabilirler.

 • Bahçelerine meyve sebze ekerek insanların dalından meyve sebze toplamasına olanak sağlayabilirler.
 • Dağcılık sporları yapabilirler.

 • Binicilik alanları oluşturarak at binebilirler.

 • Doğayı resmetmek için alanlar yapabilirler.
 • Doğal yüzme havuzları inşa edederek insanların vakitlerini güzel geçirmelerine olanak sağlayabilirler.

 • Eğlence parkurları kurarak boş vakitlerinde eğlenerek zaman geçirebilirler.
 • Hobi bahçeleri ya da bisiklet parkurları oluşturarak eğlnerek spor yapabilirler.

 • Piknik alanları oluşturarak piknik yaparak doğayla baş başa kalabilirler.
Kırsal turizm ve kamp evleri ile para kazanmak

Bu işle para kazanmayı hedefleyen kişilerin öncelikle yapması gereken detaylı bir araştırmadır. Yani yapacağı işi sevebilecek mi? kaliteli reklamlar yaparak müşteri çekebilecek mi? her daim güler yüzlü olarak müşteriyi memnun edebilecek mi? müşterilerin isteklerini karşılayabilecek mi? bu tarz soruları kendine sorarak kendi içinde emin olarak bu işe adım atmalıdır. Daha sonra bulunduğu bölge hakkında detaylı bir araştırma yaparak yapacağı işe uygun olup olmadığna onun isteklerini karşalaya bilecek mi iyice öğrenmeli ve emin olduktan sonra işe başlamalıdır. Eğer bulunduğu bölge bütün istekleri karşılayan kırsal kesimde kamp yapmaya uygun bir yer ise oldukça büyük gelirler elde edebilirler. Hatta bir çok şehirde yeni alanlar açarak zincir haline gelmeleri mümkündür. Kırsal turizm ve kapm evleri ile para kazanmak açısından etkiki kişiler olabilirler.

Bu alanlar için büyük sermayeler gerekmiyor. Kişiler iyi bir araştırma yapmaları durumunda işe başlamadan önce yer ve çevresi hakkında tüm ayrıntıları öğrenerek bu durumları avantaja çevire bilmektedirler. Ve de bu şekilde değişim gösteren gelirler elde edebiliyorlar. Elde edilecek her gelir kişinin mekanı hangi farklılıklar ile oluşturacağına bağlıdır. Yani mekanı açmadan önce yapacağınız düzenlemeler hayal gücünüze bağlıdır. Açacağınız mekan diğer mekanlara nazaran ne kadar farklı olur ise o kadar tercik edilecektir. Yaptığınız tercihler sonucu tutulan mekan ile kırsal turizm ve kapm evleri ile para kazanmak bir o kadar kolay olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir