İş Hayatında İlk Adım Nasıl Atılmalıdır?

İş hayatında ilk adım maceranıza nasıl başlayabileceğinizi sizlere kritik kavramlarla vereceğim bir yazıya ne de hoş geldiniz öyle! Bu kadar hoş gelen birini tutmak olur mu? Olmaz tabii ki hemen yazımıza geçelim ki bir an önce yükselin.

iş hayatında ilk adım

Bir iş kurarken dikkat edilmesi gereken ilk noktalardan biri, ne satacağınıza karar vermenizdir Çünkü bazı insanlar hobilerini, aşina oldukları ürünleri satarak işe dönüştürür. Örneğin, herhangi biri çok fazla kitap okuyor ve evinde bir kütüphane var. Bu kitapların gereksizce orada durmasındansa geri dönüşüme yollamayı tercih ediyor. Böylece hem doğaya faydalı bir iş yapıyor hem de para kazanıyor.

Bu şahıs hobisi olan bir işten para kazanmanın yolunu bulmuştur.

İş hayatında ilk adım bir iş fikri oluşturmaktır.

İş Fikirlerinin Temelleri

Nereden geliyor bu iş fikirleri dedikleri şey? Bu, birçok hevesli girişimcinin cevabını bilmek istediği bir sorudur. Basitçe açıklamam gerekirse, iş fikirleriniz girişimci yaratıcılığınızın sonucudur. Ne kadar yaratıcıysanız o kadar yeni fikirler üretebileceksiniz demektir.

“Kardeşim iyi diyorsun, güzel diyorsun da bize neden gelmiyor bu fikirler?” Dediğinizi duyar gibiyim. Asıl mesele, yaratıcılığınızın her zaman girişimci beyninizde mevcut olmamasıdır.

İşte burada ben devreye giriyorum ve sizin yaratıcılığınıza kafa vurması için mükemmel bir orta açıyorum. Geliyor hazır mısınız?

Orta, kafa, gol sürecimize başladığınızda ilk adım olarak, gelecekteki girişimcilik yolculuğunuzda merkezi bir nokta olarak kendinizle ilgili sorular sorun. Öncelikle kendinizi tanımalısınız böylece ne gibi işleri başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceğinizi öğrenirsiniz.

iş hayatı

Kendinize sorular sorun diyip ortadan çekilmeyeceğim tabii ki bakalım bu sorular nelermiş.

İlk sorumuz eğitim. Bilgili olduğunuz konular nelerdir? Gezegendeki herhangi bir kişiden daha iyi bildiğiniz bir şey? Sizi diğerlerinden ne ayırır? Bu tarz soruların cevabını kendinize verdikten sonra ikinci sorumuza geçebilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğim gibi, hobileriniz nelerdir? İşi ve parayı bir kenara attığınızda en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız? Sonuçta sevmediğiniz bir işi yapmak başarıya karşı ters şeritte seyehat ediyorsunuz demektir. Kendinize ikinci sorunun cevabını da verdiğinizde son sorumuza geçebilirsiniz.

Sizi tutkulu bu işe karşı tutkulu yapan şey nedir? Ne yaparsınız da o sizi mutlu eder?

Ev kültürünüzden edindiğiniz bilgiler , resmi eğitim sistemi, deneyimleriniz ve hobi olarak ücretsiz aktiviteleriniz ile bir şeye olan tutkunuzun birleşimi sizi mükemmel iş fikirlerine götürebilir. Tutku, bir şey hakkındaki güçlü olumlu duygunuz, gerçekten güçlü olmasını istediğiniz bir şey veya sizin için güçlü bir çekiciliği olan bir şeydir. Tutku kavramına sahipseniz sizi hiçbir şey yıldıramayacak demektir.

Yılmayan bir insan eninde sonunda başaracaktır. Yapmacık motivasyondan uzak, gerçek bir enerjiyle emin olun başaramayacağınız şey yoktur! Başarı demişken, başarı konusunda da atmanız gereken adımlardan bahsedelim mi?

iş hayatında adım atmak

Başarı İçin Atmanız Gereken 4 Adım

1.Sizin için en eğlenceli işi düşünün

Para kazanırken eğlenemeyeceğinizi düşünyorsanız buna inandırılmışsınız demektir. Hayata bir kere geldiniz ve bir defa daha bu maceraya çıkamayacaksınız. Hoşunuza gitmeyen hiçbir şeyi yapmayın. Mükemmel zekanızı eğlenceğiniz iş fikirlerine yönlendirin ve böylelikle paradan önce KENDİNİZİ KAZANIN!

2.Daima Büyük Hayaller Kurun

Yıldızları hedef alın, ulaşamamak gibi bir seçeneğiniz olmasın ama ulaşamazsanız da yükselmiş olursunuz.

3.Fikrinize Güvenin

Siz bile kendinize inanmıyorsanız kimseden destek beklemeyin. Kendinize güvenin ve inançlı olun. Bu fikir sizin mükemmel zekanızda çıktı ve kötü olma ihtimali yok. Rahat olun ve bir başarı hikayesi yazacağınızı bilircesine bir inançla işe başlayın.

4.Fikirlerinizi Uygulamaya Adayın

Kendinize idol aldığınız birini aklınıza getirin. Bu kişi isterse iş hayatında yaptığı faaliyetlerle isterse tarih, felsefe, edebiyat vb. gibi konularda başarılı olsun. Bu şahsı sizin idolünüz yapan şey nedir? Bu şeyleri uygulamaya geçirmeseydi şu an sizin idolünüz olabilir miydi?

Birilerinin sizi idol olarak benimsemesini istiyorsanız fikirlerinizi uygulamaya adayın.

Mükemmel bir yazımızın daha sonuna geldik. Benim idolümü merak edenler yazıya tıklayabilir. Yazıyı sonuna kadar okuduğunuz için sizlere teşekkürü bir borç bilirim. Yazımızı beğendiyseniz sitemizi tekrar ziyaret ederek farklı makalelerimizi okuyabilirsiniz. Şimdilik bu kadar başka yazılarda başka konularda kavuşmak umuduyla, hoşça kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir