Fikir ve Finansal Ortaklık Nasıl Kurulur?

Fikir ve finansal ortaklık nasıl üretilir? Soyut fikirlerimizi somut kavramlara nasıl taşıyabiliriz? Bu yolda hangi kişilerden destek alabiliriz?

Fikirleri Somuta Dönüştürmek

Bir çok kişinin zihninde muazzam fikirler vardır. Hepsi de bir hayli kazançlı ve fayda dolu fikirlerdir. Bu fikirlerin somuta dönüşmesi adına gerekli olan finansal desteğe sahip olmamaları, fikirlerin somuta dönmesini önlemektedir.

Bununla birlikte asıl olarak hem fikri üreten birey, hem de ülkenin istihdam seviyesi kaybetmektedir. Bu basamakta melek yatırımcılar fikir üreticilerinin yardımına yetişmektedir.

Siz fikirleriniz ve projeniz ile, melek yatırımcınız finansal desteği ile birlikte bir maceraya adım atıyorsunuz. Böylelikle hem fikir üreticisi, hem fikir destekçisi yani melek yatırımcı, hem de yurdumuz kazanıyor.

Fikir ve finansal ortaklık kurmak

Melek Yatırımcı Nedir?

Melek yatırımcı, ülkemiz adına yeni bir terim olsa da bir hayli güven veren bir terimdir. Özellikle ticari geçmişi olmayanlar destek almakta bir hayli sıkıntı yaşıyor.

Bu basamakta girişimcilere melek yatırımcılar güvenmekte ve destek vermektedir. Üstelik yalnızca finansal destek değil, deneyimleri ile de yol göstermektedir.

Melek yatırımcı bir işletme kurucusu adayının nefesi tıkandığında, dara düştüğünde yetişen, nefes olan kişidir. Artık çağımızda yıllardır mevcut olan bu sistem, ülkemizde de sağlam adımlar ile yol almaktadır. Melek yatırımcılar girişimcisine bir hayli büyük faydalar sağlamaktadır.

Günümüzde dev şirket olan markalar da ilk zamanlarında bugün sahip oldukları büyüklüklere, ölçeklerinde değil idiler.

Hırs ile çalışarak ve muhtelif desteklerle büyüdüler. Siz de melek yatırımcıların elinizden tutması ile sağlıklı bir büyüme yaşayabilirsiniz. Düzenlilik ile günden güne gelişebilirsiniz.

Para miktarının belirtildiği mevzuatlarda da kendine yer bulan bu yatırımcılar bir hayli güvenilebilirdir. Sistem ile birlikte siz de gelişebilirsiniz.

Hazine müşteşarlığın kontrolleri ile de ilerleyen bu iş bir hayli sistematiktir. Melek yatırımcılarınız da aldıkları yükümlülüklerin farkında, sizin kazanmanız adına incelikle çalışacaktır.

Sizin uygulamanız gereken zaman zaman yapılan yarışmaları ve Tv programlarını, internet üzerinden melek yatırıcımları takipte kalmanızdır.

Aklınızdaki düşünceye yatırımcınızı benimsetmeniz, fikrinize iş ile ilgili sağlam bir sunum hazırlamanız gerekmektedir. Umut vaat eden bir iş fikri olduğuna inandırabilir iseniz işinizi, yolunuz bir hayli açık demektir.

Melek Yatırımcı ile İş Yapmak

Melek yatırımcınız belirli bir hisse karşılığı sizinle iş yapmaktadır. Ama bu sizi korkutmamalıdır çünkü yatırımcınız, firmanızda sizi engelleyecek hamlelerde bulunmayacaktır. Sizin kazanmanız adına yanınızda olacak, sizin kazanmanız ile yatırımcınız da kazanacaktır.

Sağlam bir firma olmanız için adına sizi zorluklara alıştıracaktır. Sizi yükseklere çıkaracaktır. Sizin adınıza büyük avantajlar sağlayacaktır. Küçük ve orta ölçekli girişimciler adına muazzam desteklerde bulunarak büyümelerini desteklerken, büyük isimlerin de zirveye ortak olmaları adına yardım etmektedirler.

Büyüme konusunda melek yatırımcıların katkıları bir hayli çoktur. Yalnızca bireysel büyüme de değil, ekonomik durgunlukların üstesinden gelmekte de melek yatırımcıların değeri bir hayli çoktur.

Genellikle yavaşlamalarda, küçük kriterlerde minik ve orta boyutlu işletmelerin dik durmalarında melek yatırımcıların etkisi fazlasıyla değerlidir.

Üstelik yeni girişimcileri de teşvik eden bu melekler, sağlam temel atan bu yeni iş ve işleri de desteklemektedirler.

Siz bir bebek girişimci olarak yolun başında ve ilk adımlarınız için ayağa kalkma cesaretinizi toplamış biri iseniz bir an önce melek yatırımcınız ile iletişime geçmenizi, fikir ve finansal ortaklık başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Bununla birlikte “fikir ve finansal ortaklık” yazımızın sonuna geldik. Bütün okurlarımıza sağlıklı günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir