Finansal Destek Arıyorum

Yeni bir şirket kurma ve ya iş fikriniz var ama finansal destek bulmakta zorlanıyor musunuz? Bu çoğu işletme gibi paraya ihtiyacınızın olduğunu gösteriyor. Büyük bir kitle, ilk günlerinde gerçekten faaliyet göstermek için en azından biraz finansmana ihtiyaç duyar. Peki, finansal destek nedir ve nereden alınır? Aklınızdaki iş fikrini gerçekleştirirken bir web sitesine, teknoloji ekibine, ofis alanına her ay kiranızı ödeyecek kadar nakit paraya ihtiyacınız vardır. Bunun için finansal destek arama çalışmalarına başlamanız gerekiyor. Bende bu sebeple size yardımcı olacak bir liste yaptım. Okuyup bilgilenebilirsiniz.

Finansal Destek Nedir?

Finansal destek nedir sorusunun cevabı para, sermaye ve ya kredi gibi finansal kaynakların kişi ve ya kurumlar tarafından sağlanmasıdır.

Finansal destek nedir sorusunun cevabı para, sermaye ve ya kredi gibi finansal kaynakların kişi ve ya kurumlar tarafından sağlanmasıdır. Kısaca bir satın alma veya işletmenin faaliyete geçip varlığını kurabilmesi için kaynak sağlamaktır. Genellikle kaynak para şeklinde olsa da finansal destek almanın birkaç farklı yolu vardır.

Destek Almanın Önemi

Yeterli düzeyde finansal destek aldığınızda işletmenin sağladığı ve ya sağlamak istediği ürün veya hizmetin kalitesi artar. Finansman bir işletmeye güç sağlar ve onu ileriye gitmek ve iyileştirmek için motive eder. Bu yüzden bir işletmeye güç sağlayan yakıt olarak benzetme yapabiliriz. Finansman iş kurmak için ya da mevcutta olan işi büyütmek için kullanılabilmektedir.

Nereden ve Kimlerden Finansal Destek Alınır?

1-Risk Sermayedarları

Risk sermayedarları start-up ​​girişimlerine sermaye sağlayan veya büyümek isteyen ancak finansman açısından yetersiz olan şirketleri destekleyen bir yatırımcı türüdür. Risk sermayedarları bu tür şirketlere yatırım yapmaya isteklidir. Çünkü bu şirketler başarılı olursa yatırımlarından büyük bir getiri elde ederler.

2-Melek Yatırımcılar

Melek yatırımcılar finansal destek almanın yollarından biri olarak görülebilir.

Genellikle dönüştürülebilir borç veya mülkiyet sermayesi karşılığında bir start-up için sermaye sağlayan varlıklı bireylerdir ve size yardım edebilirler.

MELEK YATIRIMCILAR HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ SAHİBİ OLMAK İÇİN SAYFAYI ZİYARET EDİNİZ.

3-İşletme Kredisi

Ticari amaçlara yönelik olan bir kredi türüdür. Tüm kredilerde olduğu gibi, ek faizle geri ödeme şartı vardır. Banka kredilerinde bir dizi farklı işletme kredisi türü vardır.

4-Kitle Fonlamasını Kullanma (Crowdfunding)

Çok sayıda insanın bir projeyi veya girişimi finanse etme uygulaması. Kitle fonlaması, bir kitle kaynak kullanımı ve alternatif finans şeklidir.

5-Devlet Programları

Devlette insanları ve işletmeleri üretmeye teşvik etmeyi amaçlar ve çeşitli devlet destek programları oluşturur. Bu proje ve program sağlayıcılarından en çok KOSGEB’i duymuşsunuzdur. Ancak buna ek olarak İŞ-KUR ve TÜBİTAK da çeşitli programlar yürütmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir