Çiğ Köfteci Açmak

Çiğ köfte yıllardır öğrencilerden çalışanlara kadar herkes tarafından çokça tercih edilen bir gıdadır. Son yıllarda çiğköftecilerin sayısında da oldukça yüksek bir artış var, bunun en büyük sebebi ise franchise veren markalardan kaynaklıdır.

çiğ köfte

Ülkemizde 130′ dan fazla çiğköfte firması bulunmaktadır. Firmalardan bir çoğunun üretim yeri ve bayilik operasyon idaresi bulunur.

Çiğ Köftecinin Kurulması

Bu alanda işletme açmak isteyen müteşebbisler en küçük 15 m2 bir iş yerine sahip olmalıdır. İş yerinin bağlı bulunduğu belediyeye giderek ruhsat alınmalıdır.

Ruhsat İçin Gerekli Olan Belgeler:

  • İş yeri size aitse tapunun fotokopisi kira ise kira kontratının aslı ve fotokopisi
  • Vergi levhasının aslı ve fotokopisi
  • T.C. Kimlik kartının fotokopisi
  • Bağlı bulunduğu odaya kayıt fotokopisi
  • İskan belgesi

Ruhsatınızı aldıktan sonra bir franchising firmasından bayilik almanızı öneririz  ayrıca çoğu firma bayilik bedeli almamaktadır. Sadece mamullerin kendilerinden alınmasını şart koşuyor. Bu sebeple aylık olarak ortalama 10.000 ile 15.000 TL arası bir bedel ödeyerek ihtiyacı olan şeylerin tümüne sahip olabilirsiniz. İş yerinizin kuruluşu da bayilik aldığınız firma tarafından 2 gün içerisinde gerçekleştiriliyor.

Aylık Kazanç

Mekan ticarette karı etkileyen en büyük etmendir. İşlek cadde ve sokaklar ticaret için her zaman daha uygundur. Artık bütün işlek cadde ve sokaklarda bu işletmelerden olduğu için rekabeti de göz önünde bulundurmak lazım. Eğer bayilik yerine kendi markanızı oluşturmak istiyorsanız ilk başta büyük yatırımlar ile başlamayın. Çoğunlukla bu gıda ile birlikte ayran ve şalgam ikram edilse de siz içecek çeşitliliğine önem verin. Bu ürün ve içeceğin yanı sıra nar ekşisi vb. ürünlerin satışlarını yaparak da gelirinizi arttırabilirsiniz.

Köftenizi kendiniz harlarsanız daha düşük maliyetli olur. Fabrikalarda  bir kilosu 3,5 TL dir. Eğer bir satıştan 2,5 TL kazansanız ve gün içerisinde 100 adet satsanız günlük 250, aylık ise 7.500 TL kazanırsınız. Giderler ortalama 4.000 TL olsa 3.500 TL size kalmaktadır.

Franchise Veren Markalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir