İş Yatırım Hisse Önerileri

Yatırım Nedir?

Yatırım, birikimlerin daha fazla getiri sağlaması amacı ile değerlendirilmesine verilen isimdir. Tüketimden farkı ise değerlendirilen birikimin işlem sonunda tükenmemesidir.

İş Yatırım Hisse Önerileri Çeşitleri Nelerdir?

1- Sermaye Yatırımları

2- Finansal yatırımlar

  • Tahvil- Bono- Likit Fon- Repo- Mevduat
  • Hisse Senetleri
  • Vadeli işlem ve Opsiyon Piyasası
  • Forex
  • Türev Ürünler
iş yatırım hisse önerileri

İş Yatırım Hisse Önerileri

Biliyorsunuz ki pandemi döneminde bulunmaktayız, bu da haliyle insanın, şirketlerin ve dünyanın yaşam biçimini büyük bir yüzdelik oranla değiştirdi. Önceden yapılan yatırımlar tekstil, borsa, emlak konut gibi kategoriler iken, güncel yatırımlar daha çok gıdaya, ev ürünlerine ve bilumum ev içi ile alakı ürünlere kaymıştır. Hal böyle olunca da yatırım yapacak insanların kafasında soru işaretleri canlandı. Gelin hep birlikte bu soru işaretlerini silelim.

Güncel İş Yatırım Hisse Önerileri Neler Olmalıdır?

Bu yazımızdaki başlangıç noktamızı bebek bezleri olarak seçtik;

Bebek Bezi ve Bebek Ürünleri Firmalarına Yatırım

Üst paragrafımızda da bahsettiğimiz gibi eve kapanan bebekli ailelerin pandemi döneminde en fazla tükettiği ürün bebek bezi olmuştur. Bu da bebek bezi firmalarının değerini arttırıp hisse senedi alanlara güzel bir kazanç sağlamıştır.

İş fikirlerimizi ve bilgilendirici sektör yazılarımızı incelemek için tıklayınız.

Market Zincirleri (Gıda)

BİM, ŞOK, MİGROS, A101 gibi market zincirlerinden hisse almanız ve yatırım yapmanız pandemi dönemindeki yapcağınız en iyi yatırımlardan olabilir.

Koranadan sonra beklenmedik bir talebe ulaşan marketlerden dolayı, senenin ilk çeyreğinin sonlarında yatırımcılar marketler zincirlerinin karlı olacağını düşündüler ilk anlarda öyleydi de tüm hisseler değer kaybederken onlara bir şey olmuyor ve değer kazanıyorlardı. Lakin aynı dönemde fiyatları düşen diğer cazip hisse senetleri varken BİM, A101 ve Şok gibi şirketlerin çokta değişken yatırımcı kitlesi olmadığını anlıyoruz. Market zincirlerinin yıllık tablosuna genel olarak bakıldığında fiyatlarında küresel yaşanan bir olaydan başka büyük bir değişkenlik göstermiyor, seyri bir bant aralığında ilerliyor. Market zincirleri bu grafiklerde size kar sağlayabilir.

İş Yatırım Hisse Önerileri Sağlık Firmaları

Pandemi döneminde en çok kazanan sektörlerin başını haliyle sağlık firmaları çekmekte. Türk veya yabancı fark etmeksizin herhangi bir firmaya yapacağınız yatırım size güzel bir dönüt sağlayacaktır.

Hisse Senedi Nasıl Alınır Yatırım Nasıl Yapılır?

Öncelikle banka ve aracı bir kurumdan açtıracak olduğunuz hisse senedi hesabınıza almak istediğiniz miktarda para yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra bankaya verecek olduğunuz talimatla kolaylıkla hisse alabilirsiniz.

person using phone and laptop computer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir